Reklama
Reklama

​Tylko osoby z IQ wyższym niż 110 rozwiążą tę zagadkę. Jesteś w tej grupie?

Rozwiązywanie zagadek matematycznych nie tylko polega na znajomości przynajmniej podstawowych zasad królowej nauk. Czasem potrzebne jest coś więcej, co często określamy jako inteligencja. Tak jest właśnie w tej sytuacji. Zmierz się z rozwiązaniem równania, w którym dobrą odpowiedź podają jedynie osoby z IQ wyższym niż 110.

Zagadnienia wprost z czwartej klasy podstawówki. Pamiętasz te podstawy?

Każdy etap nauki charakteryzuje się odrębnymi wymaganiami, które muszą spełnić uczniowie. W przypadku pierwszej klasy szkoły podstawowej jest to dodawanie i odejmowanie, z kolei z mnożeniem i dzieleniem dzieci mierzą się w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Tak więc powyższe zadanie nie powinno być problemem już dla czwartoklasistów, którzy powinni poznać również kolejność działań. To właśnie ten czynnik będzie kluczowy w przypadku większości obliczeń. Zaczynamy od działań w nawiasach, następnie wykonujemy mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Proste, prawda?

Sprawdź również: Internauci polegli na prostym działaniu z matematyki. Dasz radę je rozwiązać?

Szczęśliwa siódemka tylko dla osób z IQ wyższym niż 110

Dla wielu osób to działanie z pozoru może wydawać się skomplikowane. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o kolejności wykonywania działań. W tym przypadku możemy niejako wyodrębnić dwa obliczenia. Mnożenie (1 * 0) oraz dzielenie (2 / 2). Iloczyn 1 i 0 to 0, z kolei iloraz 2 i 2 to 1. Dzięki temu uprościmy nasze działanie do postaci 6 - 0 + 1, co można jeszcze skrócić do 6 + 1. Z takimi obliczeniami spokojnie poradzi sobie siedmiolatek i poda prawidłowy wynik, którym jest cyfra 7.

Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka