Reklama
Reklama

Zamiast do pasty kanapkowej dodaj do kawy. Odchudzanie będzie znacznie łatwiejsze

Bez kawy wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Ceniona za dodatkową dawkę energii z rana, uwielbiana jest również przez niezwykłe walory smakowe. A gdyby tak dodać do niej zupełnie nieoczywisty składnik? Nada on kawie zupełnie innego smaku, a dodatkowo przyniesie ze sobą wiele korzyści. Takie połączenie może być dobrym wyborem podczas odchudzania. Dowiedz się więcej na temat dodawania pasty tahini do kawy.

Dużo słyszy się o dodawaniu cynamonu, papryczki chili czy kardamonu do kawy. To ciekawe rozwiązanie na podkręcenie smaku tego napoju, a także dodanie mu dodatkowych właściwości. Nie inaczej jest w przypadku pasty tahini. Pobudza organizm i wspaniale smakuje. Co jeszcze warto wiedzieć o kawie z tym niecodziennym dodatkiem?  

Co wiadomo na temat właściwości tahini? 

Chcąc mówić o pozytywnych aspektach kawy z dodatkiem tahini, warto na chwilę zatrzymać się nad właściwościami tej sezamowej pasty. Przede wszystkim dostarcza organizmowi sporej dawki energii. Można więc mówić, że jest wysokokaloryczna, ale wbrew pozorom, są to bardzo dobre kalorie, na które składa się wiele cennych elementów.  

Pasta tahini to dobre źródło magnezu, wapnia, żelaza, cynku, witaminy A, a także zdrowych kwasów tłuszczowych. Już w tym miejscu warto wspomnieć, że dzięki swoim właściwościom wzmacnia pracę serca. Dostarcza również organizmowi ważnych substancji o właściwościach przeciwutleniających i obniżających przewlekłe stany zapalne w organizmie.  

Tahini jest szczególnie cenione przez wegetarian oraz sportowców. A wszystko to za sprawą dużej zawartości białka. W związku z tym dodanie tej pasty do posiłku zdecydowanie wpłynie na dłuższe uczucie sytości. To również większa dawka energii, która jest tak potrzebna w ciągu dnia.  

Przeczytaj również: Wlewaj do porannej kawy zamiast mleka krowiego. Jest zdrowe i ma mniej kalorii

Zawiera dużo błonnika, a więc wspomaga odchudzanie  

Choć pasta tahini uchodzi na wysokokaloryczną, okazuje się być dobrym wsparciem w procesie odchudzania. Jak to możliwe? Wszystko przez dużą zawartość błonnika. Wpływa on na pracę układu trawiennego, regulując procesy trawienia i perystaltykę jelit.  

Wobec czego kawa z dodatkiem pasty tahini to dłuższe uczucie sytości, a także przyspieszanie spalania kalorii. Pomimo tego, że łyżeczka tahini to około 40 kcal, pasta ta może ułatwić odchudzanie. Wystarczy dodać jej odrobinę do kawy.  

Pasta tahini sprawdza się więc nie tylko do przygotowania hummusu czy ciasta, ale również może być dobrym dodatkiem do kawy. Dostarcza organizmowi wiele cennych składników, a także wykazuje cenne właściwości zdrowotne.

Może cię zainteresować: Chcesz mieć więcej energii po przebudzeniu? Pij jedną filiżankę zamiast porannej kawy  

Przygotowanie kawy z tahini zajmuje dosłownie chwilę 

Warto więc spróbować kawy z dodatkiem pasty tahini. Zwłaszcza że przygotowanie jest niezwykle proste. Świetnie sprawdzi się jako poranny napój, który doda energii oraz jednocześnie nasyci na jakiś czas.  

Chcąc przyrządzić kawę z dodatkiem tahini, wystarczy zaparzyć jak do tej pory kawę, a następnie do lekko przestudzonego napoju dodać łyżeczkę tej pasty sezamowej. Smak kawy zdecydowanie ulegnie zmianie, a dodatkowo kawa zyska wiele cennych właściwości zdrowotnych.  

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie