Reklama
Reklama

Zabierz na plażę słoiczek z mąką. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Wypoczynek nad morzem czy jeziorem będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz. Na plażę poza ręcznikiem obowiązkowo zabierz ze sobą również wodę, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz i... słoiczek z mąką kukurydzianą. Ten ostatni może rozwiązać jeden z najbardziej uciążliwych problemów.

Dłonie czy stopy oblepione piaskiem to wielka wada plażowania. Drobinki przyklejają się do skóry wilgotnej od wody i kremu z filtrem, a zanim odpadną, mogą minąć całe wieki.

Jeżeli nie chcesz jeść przekąsek brudnymi od piachu rękami ani mieć piasku w butach czy skarpetkach, następnym razem zabierz nad morze lub jezioro słoiczek z mąką kukurydzianą, a zapomnisz o uciążliwym problemie. 

Nietypowe zastosowanie mąki kukurydzianej. Zabierz ją ze sobą na plażę

O tym nietypowym zastosowaniu mąki kukurydzianej na pewno nie miałeś pojęcia. Kuchenny produkt warto zabrać ze sobą na plażę np. w słoiku, bo z uwagi na swoje właściwości, pomoże ci sprawnie odkleić drobinki mokrego piasku z ciała. 

Mąka kukurydziana chłonie wilgoć, dzięki czemu woda z piasku znika i ten niemal natychmiast sam odpada ze skóry. Wystarczy tylko obsypać nią obficie zapiaszczone dłonie, stopy, łydki, ramiona, brzuch czy uda.

Może cię zainteresować: Pij 2 łyżeczki dziennie. Przyspieszysz metabolizm i wzmocnisz stawy

Nie tylko na zapiaszczone stopy. Do tego również przyda ci się mąka ziemniaczana na plaży

Mąka kukurydziana na plaży przyda ci się jeszcze z jednego powodu. Poza usuwaniem piasku może być również stosowana na drobne poparzenia słoneczne (np. gdy zaśniesz na piasku). 

Zmieszaj mąkę kukurydzianą z odrobiną wody i rozprowadź na skórze. Pozostaw na 15 minut, a później spłucz. To naturalny talk, dzięki któremu załagodzisz oparzenie i stworzysz na skórze barierę ochronną przed słońcem. 

Zobacz też:

Zmieszaj z wodą i spryskaj kostkę brukową. Szybko usuniesz chwasty

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki