Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz
Wizyta na stacji benzynowej to sytuacja, która — częściej lub rzadziej — spotyka wszystkich zmotoryzowanych. Chodzi tutaj zarówno o kierowców samochodów, jak i motocykli. Jednak wielu z nich nie jest świadomych tego, jakie błędy popełniają. Sprawdź, czego pod żadnym pozorem nie wolno robić podczas tankowania.
W kontekście zachowań na stacji paliw należy rozgraniczyć motocyklistów oraz kierowców samochodów. W tym pierwszym przypadku obowiązują ich dwie zasady, które mogą uniemożliwić im zatankowanie paliwa. Pierwsza z nich to tankowanie w kasku. Uniemożliwia to nagranie wizerunku kierowcy, który może potencjalnie dokonać kradzieży paliwa. W tym przypadku kluczowy jest regulamin danej stacji, który precyzuje tę kwestię. W niektórych miejscach tankowanie w kasku będzie możliwe, a w innych motocyklista będzie musiał zdjąć nawet kominiarkę, jeśli taką ma pod kaskiem.
Sprawdź również: Kup w aptece i wetrzyj w szybę. Okna będą idealnie czyste przez wiele miesięcy
Druga kwestia to sposób tankowania. Wielu motocyklistów dla wygody nie schodzi z motocykla i wlewa paliwo do baku na siedząco. Tutaj również kluczowy jest regulamin danej stacji. W przypadku niektórych (np. Shell) obowiązkiem motocyklisty jest zejście z motocykla oraz zgaszenie silnika przed tankowaniem. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o względy bezpieczeństwa — zredukowanie ryzyka pożaru po wylaniu paliwa na rozgrzane części silnika. Choć również jest to zawoalowana chęć ochrony przed potencjalnym złodziejem.
Sprawdź również: Pij 2 łyżeczki dziennie. Przyspieszysz metabolizm i wzmocnisz stawy
Wśród zachowań, których powinni wystrzegać się kierowcy na stacjach benzynowych, jest przede wszystkim palenie papierosów. Tego zakazu muszą przestrzegać nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie. Druga kwestia to obowiązek wyłączenia silnika, który nie dotyczy jedynie kierowców motocykli, ale także samochodów. Co więcej, na każdej stacji benzynowej znajdują się tablice, które informują klientów o zakazanych zachowaniach. Chodzi przede wszystkim o korzystanie z telefonów komórkowych, używanie materiałów łatwopalnych, wchodzenie i wychodzenie z samochodu czy tankowanie do kanistra bez zgody obsługi.
Zobacz też:
Nie wyrzucaj gąbki do naczyń. Tak usuniesz z niej brud i nieprzyjemny zapach
Spacerujesz, żeby schudnąć? Tyle kroków musisz zrobić, żeby zrzucić 1 kg
Gdzie wyrzucać zużyte soczewki kontaktowe? Jeden kontener nie wystarczy