Reklama
Reklama

Kup w aptece i wetrzyj w szybę. Okna będą idealnie czyste przez wiele miesięcy

Chcesz wiedzieć, jak myć okna, żeby były czyste ma dłużej? W takim razie biegnij do apteki i kup ten produkt za 4 złote, a później wytrzyj go w szyby. Po zastosowaniu tego domowego sposobu podczas sprzątania, na wiele miesięcy zapomnisz o nieestetycznych smugach, osadzającym się na szybach kurzu oraz innych uciążliwych zabrudzeniach.

Mycie okien należy do najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych, jakie trzeba wykonać podczas sprzątania. Niektórym wydaje się, że trzeba zajmować się tym, co 2-4 tygodnie, bo inaczej na szybach szybko osadzają się brud, kurz. 

Jest jednak domowy sposób na czyste okna, który pozwoli ci zachować je bez smug i kurzu, w idealnej czystości przez wiele miesięcy. Wystarczy, że do ich umycia wykorzystasz produkt z apteki za 4 zł.

Jak i czym umyć okna, by nie było smug?

Wybór techniki ma znaczenie. Jeśli nie chcesz mieć smug na szybach, to powinieneś najpierw zebrać warstwę brudu z szyby za pomocą ściereczki, (przeprowadzając tzw. mycie wstępne), a dopiero później zabrać się za właściwe mycie okien wraz z dokładnym polerowaniem. 

Czym umyć okna? Najlepiej używać do tego ściereczek z mikrofibry o gramaturze 250-300 g/m wraz z gumowymi ściągaczkami do zbierania nadmiaru wody. A na koniec warto jeszcze przetrzeć szyby bawełnianą ściereczką. 

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie do mycia okien... rajstop. Zawierają one nylon, który zapewnia na powierzchni działanie podobne do hydrofobowego i tym samym zapobiega powstawaniu nieestetycznych zacieków.

Może cię zainteresować: Moja babcia obiera porzeczki tylko w ten sposób. Szybszej metody nie znajdziesz

Kup za 4 złote w aptece i wetrzyj w szybę, a okna będą czyste przez wiele miesięcy

Jeśli chcesz, aby okna po myciu zachwycały czystością przez wiele miesięcy, do ich umycia wykorzystaj produkt z apteki za 4 złote. Sprawdzi się on nawet lepiej niż drogie produkty ze sklepu na działach z chemią. Chodzi o glicerynę, którą musisz nanieść na szybę po jej wstępnym umyciu. 

Wystarczy, że wlejesz 13-15 kropek gliceryny do wiaderka z wodą i takim roztworem ponownie wypolerujesz okno. W ten sposób zostawisz na szybie niewidzialny filtr ochronny, który ochroni ją przed kurzem, zaciekami i zanieczyszczeniami lepiej niż płyny do spryskiwaczy.

Czytaj również: Nie wyrzucaj pustej tubki po paście do zębów. Zdziwisz się, jak możesz ją wykorzystać

Kiedy myć okna? W pochmurny czy słoneczny dzień?

Nie myj okien w słoneczny dzień, kiedy promienie naturalnego światła padają bezpośrednio na szybę, bo to prosta droga do szybkiego utworzenia się smug. Najlepiej wybrać pochmurny, ale nie deszczowy czas - poranek lub wieczór, o umiarkowanej, nieco chłodniejszej temperaturze. 

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | sprzątanie | domowe sposoby | triki