Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj pustej tubki po paście do zębów. Zdziwisz się, jak możesz ją wykorzystać

Tubka po paście do zębów nie powinna od razu lądować w koszu na śmieci. Wyrzucając ją, marnujesz swoje pieniądze. Zanim na dobre pozbędziesz się zużytego produktu do higieny ust, spróbuj go jeszcze wykorzystać. Zdziwisz się, ale może ci się przydać przy sprzątaniu łazienki. Dzięki niej możesz sporo zaoszczędzić na środkach czystości.

Zużyte opakowanie po paście do zębów możesz ponownie wykorzystać i tym samym zaoszczędzić fortunę na zakupach środków czystości. Nie wyrzucaj go, bo na pewno przyda ci się w wielu codziennych sytuacjach m.in. podczas sprzątania łazienki czy kuchni.

A to dopiero początek cennych zastosowań pasty do zębów, która na pierwszy rzut oka wydaje się świecić pustkami. Są to jednak tylko pozory. Zwróć uwagę, że z tubki, która zwyczajowo ląduje w koszu na śmieci na ogół można jeszcze sporo wycisnąć.

Może cię zainteresować: Masz problem z odkamienianiem czajnika? Wykorzystaj owoc z ogródka babci

Jak wykorzystać zużyte opakowanie po paście do zębów? Ma wiele zastosowań

W 99 procentach przypadków zużyta tubka po paście do zębów wcale nie jest pusta. Tak naprawdę w jej zakamarkach ukrywa się jeszcze sporo produktu, który możesz wykorzystać podczas sprzątania. Resztkami doczyścisz kabinę prysznicową, przywrócisz blask pokrytej zaciekami baterii w łazience czy zatłuszczonych garnków w kuchni. 

Pasta do zębów skrywająca się w pozornie pustym opakowaniu świetnie radzi sobie również z drobną rdzą na armaturze i usuwa nieprzyjemny zapach przypalonych potraw. Możesz ją także wykorzystać do wybielenia pożółkłych podeszew butów.

Jak wydobyć resztki pasty do zębów z opakowania? To banalnie proste

Zwijanie tubki w celu wydobycia produktu może być dobrą techniką, ale na nic ci się ona nie zda, jeżeli pasta do zębów zalega jedynie na ściankach. W takiej sytuacji opakowanie rozetnij nożycami. Potnij tubkę w cienkie paseczki, a każdy z nich na pewno będzie pokryty resztkami białej mazi, którą możesz teraz potrzeć zabrudzone powierzchnie. 

Czytaj również: Myjesz podłogę ciepłą czy zimną wodą? Wiele osób popełnia błąd

Gdzie wyrzucić tubkę po paście do zębów? Zasady segregacji śmieci

Nie wiesz, gdzie wyrzucić tubkę po paście do zębów? W takim razie musisz sobie uświadomić, że wszystko zależy od tego, z jakiego materiału została ona wyprodukowana. Jeżeli są to odpady biodegradowalne, powinna ona trafić do brązowego pojemnika na odpady BIO.

Najczęściej jednak opakowania pasty do zębów produkowane są z plastiku lub metalu. I takie tubki wyrzuć do kontenera na metale oraz tworzywa sztuczne, oznaczonego kolorem żółtym

Jeżeli natomiast chodzi o kartonowe opakowania, w których często sprzedawane są produkty do higieny ust, to zawsze powinny one trafiać do niebieskiego kontenera na papier. 

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie