Reklama
Reklama

Błyskawicznie usuniesz kamień z czajnika. Wrzuć do środka owoc z babcinego ogródka

Woda z wytrąconym osadem nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale kamień w czajniku i tak warto go usuwać, aby zachować urządzenie w dobrej kondycji. Jeśli poświęcisz na to odrobinę wolnego czasu, twój kuchenny sprzęt znów będzie lśnił i herbata będzie miała lepszy smak. Wystarczy, że do czajnika wrzucisz owoc z ogródka babci.

Kamień zbierający się w czajniku to całkowicie normalne zjawisko, które nie powinno cię dziwić. Spowodowane jest tym, że znajdujące się w wodzie jony magnezu i wapnia wytrącają się w postaci węglanów i oblepiają ścianki urządzenia. 

Nie jest on szkodliwy dla zdrowia, jednak kamień w czajniku warto regularnie usuwać, ponieważ psuje smak herbaty, kawy oraz innych napojów i na dłuższą metę może negatywnie wpływać na kondycję urządzenia. 

Zrób naturalny odkamieniacz do czajnika. Wystarczy owoc z ogródka babci

Najlepszy naturalny odkamieniacz do czajnika zrobisz z popularnego owocu, który często rośnie w ogródku babci. Chodzi o jabłko, a dokładniej o kwaśną, najlepiej niedojrzałą papierówkę, (może być ta, która znalazła się pod drzewem w efekcie silnych podmuchów wiatrów). 

Przetrzyj jabłko przez sitko i gazę, aby uzyskać sok. Rozcieńcz go i wlej na dno czajnika. Po trzech godzinach kamień powinien się rozpuścić, ale czynność możesz powtórzyć dla lepszego efektu. Po wszystkim wymyj urządzenie wodą, by kawa czy herbata nie miała zbyt kwaśnego posmaku. 

Może cię zainteresować: Myjesz podłogę ciepłą czy zimną wodą? Wiele osób popełnia błąd

Jak usunąć kamień z czajnika domowymi sposobami? Obierki z ziemniaków mogą się przydać

Domowe sposoby na kamień w czajniku to jednak nie tylko jabłko, popularny kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona. Kuchenne resztki po obiedzie, które standardowo wyrzucasz, mogą ci się jeszcze przydać. 

A to dlatego, że do usuwania kamienia z czajnika, wykorzystasz również obierki z ziemniaków. Osad zniknie, gdy tylko wrzucisz do środka łupiny, zalejesz je wodą i zagotujesz. Nie zapomnij jednak wcześniej umyć łupin.

Czytaj również: Nie wyrzucaj pestek z czereśni. Zdziwisz się, do czego możesz je wykorzystać

Popularny napój może cię zaskoczyć. Kamień w czajniku usuniesz coca-colą

Lato to okres, w którym wiele osób pije orzeźwiającą coca-colę. Jeśli ty również masz ją w domu, to od czasu do czasu używaj jej także do... odkamieniania czajnika. To nie żart. Popularny napój naprawdę pomoże ci wyczyścić kuchenny sprzęt.

Wystarczy, że wlejesz do środka około 250 ml coca-coli, odrobinę wody i włączysz tryb gotowania. Od momentu wrzenia trzymaj mieszankę przez pół godziny w czajniku, a później przepłucz go wodą. 

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie