Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj zużytego opakowania po paście do zębów. Przyda ci się do sprzątania

Wydaje ci się, że tubka po paście do zębów powinna wylądować w śmieciach? Nic bardziej mylnego. Możesz ją jeszcze wykorzystać, a konkretnie - wcisnąć z niej, ile się da. Podpowiadamy, jak wykorzystać zużyte opakowanie po paście do zębów do sprzątania. Nie uwierzysz, w ilu sytuacjach się przyda.

Pasta do zębów to podstawowy środek codziennej higieny, który można znaleźć w każdym domu. Niewiele osób jednak wie, w jaki sposób można wykorzystać resztkę pasty zalegającej w prawie pustej tubce. 

Zużyte opakowanie po paście do zębów - do czego się przyda?

Nawet jeśli wydaje ci się, że w tubce po paście do zębów nic nie zostało, to w jej zakamarkach jeszcze sporo się ukrywa. Pasta do zębów to świetny środek polerujący delikatne powierzchnie. Skoro nie szkodzi naszym zębom, nie zaszkodzi też bateriom prysznicowym czy garnkom. Pomoże pozbyć się mydlanego nalotu na kranie i odtłuści garnki. Co więcej, poradzi sobie również z drobną rdzą na ich powierzchni oraz poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem tłuszczu czy potraw.

Pastę, która została w zużytym opakowaniu wykorzystasz też do wybielenia pożółkłych podeszew butów. Każda pasta do zębów ma właściwości wybielające.

W jaki sposób wydobyć pastę do zębów z opakowania?

W zużytym opakowaniu po paście do zębów jest jeszcze sporo tego produktu. Do jego wydobycia przydadzą się nożyce. Potnij tubkę po paście w cienkie paski, każdy z nich będzie pokryty pastą. Paskami możesz pocierać baterie łazienkowe czy kuchenne, garnki czy podeszwy do butów. Zostaw pastę na czyszczonej powierzchni, a po kilku minutach przetrzyj jeszcze raz i spłucz. Pozostałe po tych zabiegach resztki tubki wyrzuć do odpadów metalowych i zmieszanych.

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie