Reklama
Reklama

Wyciągnij z lodówki i użyj do prania, a stary wigilijny obrus będzie biały jak śnieg

W tym roku nie musisz kupować białego obrusu, aby pięknie udekorować wigilijny stół. Zamiast wydawać pieniądze na nową tkaninę, starym babcinym sposobem wybiel tą z ubiegłego roku. Ten domowy patent jest naprawdę genialny. Po prostu wyciągnij z lodówki ten produkt i zamocz w nim pożółkły obrus, a 24 grudnia cała rodzina zachwyci się jego śnieżnobiałym kolorem.

Jeżeli po wyjęciu z szafki zauważyłaś, że obrus, który gościł na twoim wigilijnym stole w zeszłym roku, pożółkł lub poszarzał, nie wpadaj w panikę. Zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze na nową tkaninę, albo silną chemię do prania, która może zniszczyć materiał, najpierw spróbuj wybielić tę starą prostą babciną metodą. I wcale nie chodzi o popularną sodę oczyszczoną. 

Wyciągnij z lodówki i zamocz pożółkły obrus. Na wigilię znów będzie biały jak śnieg

Jeżeli twój odświętny obrus nie jest tak biały, jak w ubiegłym roku, nie wyrzucaj go i nie wydawaj pieniędzy na kolejną tkaninę. Prostym domowym sposobem możesz bowiem ekspresowo przywrócić mu idealny kolor tak, by podczas wigilijnej kolacji nawet wredna teściowa nie zorientowała się, że nie jest nowy. Po prostu przed praniem wymocz swój zdewastowany obrus w... skisłym mleku. To nie żart, tylko genialny patent, którym nasze babcie jeszcze w PRL-u często wybielały swoje pożółkłe obrusy.

Po prostu wyciągnij zsiadłe mleko z lodówki, wlej produkt do miski i wymocz w niej pożółkły obrus przez 5-6 godzin, a może nawet przez całą noc. Im dłużej go tam pozostawisz, tym lepszy efekt zdołasz osiągnąć. Po wyjęciu tkaniny upierz ją w klasyczny sposób - ręcznie lub w pralce.

Może cię zainteresować: Suszysz pranie na kaloryferze? Przeczytaj, a więcej tego nie zrobisz

Nie tylko zsiadłe mleko. Cytryną również szybko wybielisz pożółkły obrus

Jeśli patent z wybielaniem obrusu zsiadłym mlekiem wydaje ci się zbyt kontrowersyjny, śnieżnobiały kolor możesz również przywrócić mu z pomocą popularnego owocu. Chodzi oczywiście o cytrynę, która szybko wywabi żółte plamy i nada tkaninie pięknego, orzeźwiającego zapachu. Wyciśnij 3 łyżki soku z cytryny i nałóż na tkaninę lub po prostu wlej je do miski z praniem i potrzyj zabrudzenia, a na pewno nie pożałujesz. 

Sok z cytryny możesz również wykorzystać do dezynfekcji bębna pralki po to, by twoje ubrania zawsze były czyste i nie pachniały stęchlizną po wyjęciu z urządzenia. Wystarczy, że połączysz je z odrobiną octu.

Czytaj również: Tak zimą trzepały dywany nasze babcie. Sekret tkwi w jednym szczególe

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki