Reklama
Reklama

Włóż gałązkę do szafy, a ubrania będą pachniały przez wiele dni

Czasem ubrania, które leżą długo w szafie, nie pachną najlepiej pomimo tego, że są czyste. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, by cieszyć się świeżością taką, jak zaraz po praniu. Jest to naturalna metoda, która pozwoli nam stworzyć własny, domowy i tani odświeżacz do szafy. Sprawdź, jak to zrobić.

Ubrania przechowywane w szafie mogą po jakimś czasie niezbyt przyjemnie pachnieć. Jednak możemy temu szybko zaradzić, stosując prosty, domowy odświeżacz. Dzięki niemu nasza szafa będzie pięknie i intensywnie pachnieć.

Jak zrobić naturalny odświeżacz do szafy?

Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z szafy, możemy przygotować własny, naturalny odświeżaczZastąpi on chemiczne środki, które nie są najzdrowszym i najtańszym rozwiązaniem.

Do stworzenia naturalnego odświeżacza do szafy wystarczy jedna rzecz. Sekretem jest tu gałązka rozmarynu. Jest to roślina, kojarzona głównie z aromatyzowaniem potraw. Jednak okazuje się, że również świetnie sprawdzi się jako odświeżacz zapachu. Co więcej, intensywny aromat rozmarynu jest równocześnie doskonałym odstraszaczem na mole.

Gałązki rozmarynu umieszczone w szafie, powinniśmy wymieniać raz w tygodniu. Możemy także zdecydować się na drugą metodę, jaką jest powieszenie na wieszakach woreczków materiałowych, w których umieszczona zostanie aromatyczna roślina.

Jeśli chodzi o gałązki rozmarynu, to mogą być one całe lub połamane i owinięte kolorową wstążką. Natomiast jeżeli zależy nam na wzmocnieniu zapachu, możemy wycisnąć odrobinę soku z cytryny i zmieszać go z dwiema kroplami olejku rozmarynowego. Taką mieszankę przelewamy do atomizera i spryskujemy nią ubrania.

Czytaj również: Już nie płacę za proszek do prania. Robię go sama z kilku składników

Jak przechowywać ubrania, aby nie pojawiał się brzydki zapach w szafie?

Możemy też zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi w szafie poprzez prawidłowe przechowywanie ubrań. W tym celu musimy przestrzegać kilku zasad, które nam to ułatwią:

  • Ubrania wkładamy do szafy dopiero po ich dokładnym wysuszeniu. Nie mogą być one wilgotne.
  • Ubrania, które nosiliśmy, nie powinny być wkładane do szafy od razu po ich zdjęciu. Najlepiej, aby powisiały kilka godzin na zewnątrz, dzięki czemu pozbędziemy się niektórych zapachów.
  • Prasujmy ciuchy, zanim włożymy je do szafy. Wysoka temperatura pomoże pozbyć się mikroorganizmów.
  • Nie możemy umieszczać w szafie zbyt dużej ilości ubrań, ponieważ zaburza to prawidłowy przepływ powietrza.
  • Odzież musi wisieć w odstępach, co chroni ją także przed zagnieceniami i mechaceniem.
  • Delikatne ubrania najlepiej przechowywać w przewiewnych pokrowcach.
  • Codziennie otwierajmy szafę na kilkanaście minut, aby usprawnić przepływ powietrza.


Zobacz też:

Nie jedz takiej cukinii. Lepiej wyrzuć do kosza, zanim zachorujesz

Parz przez 15 minut i pij przed posiłkiem. Kilogramy szybko polecą w dół

Tak wyczyścisz stare słoiki na przetwory. Nie ma szybszego sposobu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki