Reklama
Reklama

Jak utrzymać ładny zapach w mieszkaniu? To chyba najtańszy odświeżacz powietrza, jaki widziałam

Zapach jest bardzo ważnym aspektem w każdym domu. Potrafi on znacząco wpływać na nasze samopoczucie, relaksować oraz poprawiać nastrój. Wobec tego warto zadbać o tę kwestię i sprawić, by nasz dom cechowała przyjemna woń. W tym celu możemy wykonać własny i tani odświeżacz powietrza, do którego będą nam potrzebne tylko dwie rzeczy. Sprawdź, jak go zrobić.

Przyjemnie pachnący dom wydaje się świeży i czysty, a także zachęca do przebywania w nim i do odwiedzania go. Chcąc uzyskać ładny zapach w mieszkaniu, możemy samodzielnie zrobić odświeżacz powietrza, który będzie wykonany niewielkim kosztem i w zaledwie kilka minut.  

Prosty i tani sposób na pachnące mieszkanie. Co musisz zrobić?

Do przygotowania domowego, taniego i prostego odświeżacza powietrza potrzebujemy tylko dwóch rzeczy, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się pięknym zapachem przez wiele dni. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy samodzielnie przygotować taki odświeżacz i zrobimy to w zaledwie 2 minuty.

Będziemy potrzebowali jedynie dowolnych podkładek filcowych, a także swojego ulubionego olejku eterycznego. Wystarczy, że wylejemy kilka kropel olejku na przygotowane wcześniej podkładki filcowe. Następnie tak namoczone podkładki, przyklejamy w niewidocznych miejscach w domu.

Możemy je umieścić na przykład pod stolikiem, pod blatem, czy w innych zagłębieniach. Dzięki temu w naszych pomieszczeniach będzie roznosił się piękny zapach z różnych zakątków. To prosty i tani sposób, na przyjemną atmosferę w mieszkaniu.

Czytaj również: Wrzuć to do bębna, a twoje pranie nie będzie wymagało prasowania. Żelazko może odejść do lamusa

Inne sposoby na piękny zapach w domu. Co jeszcze warto wypróbować?

Istnieje również wiele innych domowych sposób na zadbanie o piękny zapach naszego domu. W tym celu możemy skorzystać z kilku trików, które to ułatwią. Na przykład:

  • Mieszanki owocowe i kwiatowe - samodzielnie możemy stworzyć domowy odświeżacz z owoców i kwiatów. Wystarczy, że cytrusy lub kwiaty podzielimy na kawałki i wysuszymy je na słońcu czy w piekarniku. Następnie wkładamy je do pojemnika i zamykamy na 4 tygodnie, aby zapach dobrze się wymieszał. Po tym czasie otwieramy pojemnik, układamy go w centralnym miejscu pomieszczenia i cieszymy się pięknym zapachem.
  • Aromatyczna mieszanka - jeżeli nie mamy czasu na przygotowanie odświeżacza, a zależy nam, aby szybko uzyskać piękny zapach, to możemy przygotować mieszankę aromatyczną. Wystarczy, że do garnka wrzucimy wanilie, cytryny, laski cynamonu oraz goździki i zalejemy je wodą. W momencie, gdy będziemy je podgrzewać, po mieszkaniu rozejdzie się przyjemna woń.
  • Szafa pełna aromatu - jeżeli chcemy cieszyć się ładnym zapachem także w szafie, możemy pomiędzy ubrania włożyć woreczki zapachowe, wykonane z mieszanki ziół i dodatku olejków. Możemy wykonać je samodzielnie lub kupić gotowe torebki. Niektórzy polecają także użycie kartki papieru, którą skrapiamy olejkami i wieszamy na wewnętrznej stronie drzwi szafy.

 

Zobacz też:

Czyszczenie kranu nie musi być czasochłonne i męczące. Wypróbuj tę metodę, a będzie lśnił

Katarzyna Bosacka wyjaśnia, jak kupić dobrą sałatę. Pamiętaj o tym podczas zakupów

Najlepsze ćwiczenie na odchudzanie. W ten sposób skutecznie spalisz tkankę tłuszczową

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby