Reklama
Reklama

Wlej 1 nakrętkę do pralki, a zapomnisz o prasowaniu firanek. Będą czyste i bez zagnieceń

Pranie firanek to konieczność, jeśli chcesz, aby twój dom wyglądał schludnie. Może być jednak istną mordęgą z uwagi na fakt, iż ich materiał bardzo się gniecie. Po wyjęciu z bębna trzeba je jeszcze wyprasować, a to mozolna i bardzo irytująca czynność. Na szczęście istnieje łatwy sposób, aby ją ominąć. Po prostu wlej do prania jedną nakrętkę popularnego kosmetyku, a po wyciągnięciu z pralki firanki będą już wyprasowane.

W samym praniu firanek nie byłoby nic trudnego, gdyby nie to, że później trzeba je jeszcze wyprasować. Materiał po wyjęciu z bębna urządzenia zazwyczaj jest pognieciony, a jego rozprostowywanie wymaga czasu i cierpliwości. 

Okazuje się jednak, że istnieje metoda, która pozwoli ci pominąć etap prasowania firanek po praniu. Wystarczy, że wlejesz do pralki 1 nakrętkę tego kosmetyku, a zapomnisz o uciążliwej czynności. Aż trudno uwierzyć, że to takie proste.

Pamiętaj o tym, piorąc firanki. Zawsze będą czyste i pachnące i posłużą ci latami

Nie odkładaj prania firanek w nieskończoność, bo przez to twoje mieszkanie wydaje się brudne. Regularność w pielęgnacji tego materiału jest bardzo ważna. Przyjmuje, że najlepiej wrzucać je do pralki co 2 miesiące z uwagi na kurz, którzy szybko się na nich zbiera. Mało kto ma ochotę robić to jednak tak często. Przede wszystkim z uwagi na konieczność prasowania, które jest mozolną czynnością, bo firanki gniotą się podczas prania. 

Jeśli chcesz, aby ta czynność była łatwiejsza, a sam firanki służyły ci przez lata, zapomnij o ich ręcznym praniu, bo w ten sposób jedynie stracisz czas i energię, a materiał będzie schnął w nieskończoność. Lepiej po prostu wrzuć je do pralki automatycznej, wybierając odpowiedni program (delikatny, do prania ręcznego) oraz temperaturę, która nie powinna wynosić więcej niż 30 stopni Celsjusza. 

Może cię zainteresować: Potnij w paski i wrzuć do pralki podczas prania, a zaoszczędzisz fortunę

Wlej nakrętkę do pralki, a zapomnisz o prasowaniu firanek

Nie wkładaj również innych materiałów wraz z firankami do pralki. W bębnie muszą mieć one luz, w przeciwnym razie będą pomięte i mogą zafarbować. Gdy ustawisz już program, do urządzenia pora wlać detergent, ale nie musisz sięgać po profesjonalny płyn do płukania. 

Zamiast wydawać fortunę na detergenty ze sklepu, wlej do bębna 1 zakrętkę odżywki do włosów, a ekspresowo usuniesz wszystkie zagniecenia na materiale. Wyciągniesz z bębna czyste, pachnące i rozprostowane firanki. 

Czytaj również: Pralka nie dopiera prania, bo popełniasz ten błąd. Od teraz możesz zapomnieć o plamach

Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie