Reklama
Reklama

​W ten sposób przywrócisz blask płyty indukcyjnej. Wystarczą dwa składniki za kilka złotych

Coraz częściej w nowoczesnych kuchniach pojawia się płyta indukcyjna na rzecz klasycznych, gazowych palników. Jednak jak to bywa podczas przyrządzania posiłków, trudno uniknąć zabrudzeń. Masz problem z doczyszczeniem swojej kuchenki? Sprawdź, jak przywrócić blask płyty indukcyjnej z wykorzystaniem jedynie dwóch składników.

Czyszczenie artykułów gospodarstwa domowego codziennego użytku wcale nie musi być żmudne i długie. Nie są do tego również potrzebne drogie, specjalistyczne środki. Wystarczy, że użyjesz tego, co każdy ma w swoim domu.

Czyszczenie płyty indukcyjnej domowym sposobem

Gdy chcemy wyczyścić płytę indukcyjną, musimy niejako osiągnąć jednocześnie dwa cele. Po pierwsze usunąć brud, a po drugie nie pozostawić smug po czyszczeniu. Korzystając ze zwykłej chemii, nie tylko działamy na szkodę środowiska, ale równie często musimy używać dwóch różnych specyfików, by osiągnąć te cele. Na szczęście z pomocą przychodzi szybki i prosty domowy trik na czyszczenie płyty indukcyjnej. Potrzebujemy jedynie soli drobnoziarnistej i cytryny.

Sprawdź również: Te grzyby są pyszne, a mało kto je zbiera. Teraz jest ich zatrzęsienie

Posyp powierzchnię płyty indukcyjnej solą drobnoziarnistą, następnie przekrój cytrynę na pół i jedną połówką czyść kuchenkę. Wykonuj okrężne ruchy do momentu, gdy cała sól zniknie. Na koniec przetrzyj płytę indukcyjną do sucha ręcznikiem papierowym. Cały proces zajmie ci około 5 minut, a wszelkie smugi z kuchenki znikną.

Ale jak to tak? Przecież sól porysuje płytę!

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do czyszczenia takich powierzchni, jak płyta indukcyjna, solą. Dlaczego? Bo boją się o jej porysowanie. Jednak, gdy będziemy korzystać z soli drobnoziarnistej, nie musimy się tego obawiać. Sól, po połączeniu z sokiem z cytryny, zacznie się rozpuszczać i nie uszkodzi płyty. Inaczej byłoby w przypadku soli gruboziarnistej, która mogłaby nie zdążyć, się rozpuścić. O wiele większe "szanse" na porysowanie płyty indukcyjnej mamy przesuwając po niej garnki i patelnie, niż czyszcząc ją solą drobnoziarnistą i cytryną.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie