Reklama
Reklama

Uprawiasz nordic walking? Tyle możesz schudnąć w miesiąc

Odchudzanie możliwe jest w każdym wieku. Aby mieć pewność, że odniesiemy w nim sukces, warto nie tylko wprowadzić do naszego życia zdrową dietę, ale także regularne ćwiczenia fizyczne. Świetnym rodzajem aktywności jest nordic walking. To dyscyplina, która jest niewymagająca i może nam pomóc w uzyskaniu smukłej i wysportowanej sylwetki.

Jakie korzyści płyną z uprawiania nordic walkingu?

Nordic walking to forma aktywności, która polecana jest szczególnie seniorom oraz osobom, które mają problemy ze stawami. Dzięki kijkom, które wykorzystywane są do tej dyscypliny, odciążamy stawy kolanowe i równomiernie rozkładamy wysiłek na całe ciało. Nordic walking angażuje więcej mięśni niż zwykły marsz, a przez to jest dobrym sposobem na wysmuklenie sylwetki i spalanie kalorii.

Nordic walking to sport, który uprawia się na zewnątrz. Ma to swoje plusy i minusy. Uzależnieni jesteśmy od ładnej pogody, przez co w jesień i zimę możemy mieć problem ze względu na deszcz i niską temperaturę. Warto jednak pamiętać, że wychodzenie na zewnątrz, szczególnie kiedy spędzamy czas na łonie natury, ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zobacz także: Elżbieta Romanowska schudła 10 kg. Wystarczyło ograniczenie tego produktu

Ile można schudnąć, uprawiając nordic walking?

Wiele osób decyduje się na nordic walking ze względu na odchudzanie. Trening angażuje wiele grup mięśni oraz ma średnią lub niską intensywność. Poprawia wydolność i wytrzymałość organizmu, dotlenia go oraz pomaga w regulacji gospodarki hormonalnej. Jest stosunkowo prosty i można dostosować jego trudność do naszych preferencji lub możliwości.  

Jedna godzina treningu nordic walking pozwala na spalenie od 300 do 400 kalorii, zależnie od naszej masy ciała i intensywności ćwiczeń. Regularne uprawianie sportu może pomóc nam w przyśpieszeniu procesu chudnięcia. W miesiąc dzięki treningom możemy nawet zrzucić do 4 kilogramów (ok. 0,5 - 1 kg na tydzień). Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia to nie wszystko. Aby mieć pewność, że proces odchudzania będzie skuteczny, dobrze jest sparować treningi ze zrównoważoną i dobrze zbilansowaną dietą.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie