Reklama
Reklama

Umyj prysznic tym produktem z kuchni za 3 zł. Na kabinie nie zostanie żadna smuga

O tym tanim sposobie na czyszczenie kabiny prysznicowej wiedzą nieliczni, a to wielki błąd, bo pozwala szybko pozbyć się z niej wszelkich zabrudzeń. I to wszystko bez użycia chemii. Wystarczy, że przyniesiesz z kuchni ten produkt za 3 zł, połączysz go z wodą i spryskasz szybę, a efekt będzie niesamowity. Na własne oczy przekonasz się o tym, że nie pozostanie na niej ani jedna smuga.

Umycie mocno zabrudzonej kabiny prysznicowej nie jest łatwe. Popularne preparaty ze sklepu mogą nie dać sobie rady z uciążliwym kamieniem oraz zaciekami na szybie. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać pieniędzy na silną i niezdrową chemię. 

Zamiast tego, spróbuj posprzątać łazienkę za pomocą prostych domowych sposobów. Wykorzystaj tanie produkty z kuchennej szafki, a szyba i brodzik prysznica znów będą lśnić czystością. 

Może cię zainteresować: Banalny trik ze spłuczką pozwala zaoszczędzić fortunę. Rachunki za wodę polecą w dół

Umyj tym kabinę prysznicową, a na szybie nie zostanie żadna smuga

Nie wydawaj fortuny na chemiczne środki czyszczące w sklepie, tylko sięgnij do kuchennej szafki po ocet, który pozwoli ci wyplenić brud z kabiny prysznicowej... Za pomocą tego taniego produktu ze sklepu za 3 zł szybko pozbędziesz się osadu z kamienia, zacieków z mydła i nabłyszczysz zmatowiałą powierzchnię. 

Wlej ocet i wodę do butelki z atomizerem w proporcjach 1:1, dodaj 1 łyżkę płynu do mycia naczyń, wymieszaj i spryskaj wszystkie miejsca, które wymagają umycia. Na koniec szybę do sucha wytrzyj ściereczką z mikrofibry, a brudna kabina będzie lśnić idealną czystością. 

Czytaj również: Sprzedawcy nie chcą, żebyś wiedział o tej "funkcji" pralki. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Nie tylko ocet. Tym produktem usuniesz brud i kamień z kabiny prysznicowej

Jest jeszcze jeden genialny patent na wyczyszczenie kabiny prysznicowej, o którym powinieneś wiedzieć, ponieważ pozwala ekspresowo pozbyć się mocno zaschniętego brudu i kamienia. Wyciągnij z kuchennej szafki 1 kapsułkę do zmywarki i rozpuść ją w ciepłej wodzie. Gdy to zrobisz, dokładnie umyj brodzik prysznica, a będzie o wiele czystszy. 

Do umycia kabiny prysznicowej możesz również wykorzystać popularną sodę oczyszczoną, rozpuszczając w wodzie 4 łyżki stołowe tego produktu. Taka mieszanka nie tylko pomoże ci pozbyć się zabrudzeń, ale również odetka zapchany odpływ.

Zobacz też:

Segregujesz śmieci? Ponad połowa Polaków robi to źle. Najgorzej idzie generacji Z

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie