Reklama
Reklama

To nie zabawa dla dzieci. W czasie treningu spalisz aż 800 kcal i szybko pozbędziesz się oponki

Różne formy aktywności fizycznej sprawiają, że każdy może znaleźć idealną dla siebie. Wiele osób poszukuje takich ćwiczeń, które będą ciekawe, przyjemne, a przede wszystkim efektywne. Zabawa połączona z intensywnym treningiem jest możliwa dzięki tej formie fitnessu, która zyskuje coraz większą popularność. Dowiedz się, jaka forma aktywności może efektywnie pomóc w odchudzaniu.  

Świetna zabawa na trampolinie połączona z efektywnymi ćwiczeniami jest możliwa, dzięki jumping fitness. Poprzez swoją specyfikę angażuje liczne grupy mięśniowe, a także poprawia kondycje i pomaga wyrzeźbić sylwetkę. Jest idealną formą aktywności fizycznej dla osób, które nie przepadają za statycznymi treningami. Co jeszcze o nim wiadomo?  

Na czym polega fitness jumping? 

Trening na trampolinach to dynamiczna forma aktywności fizycznej, która polega na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń, takich jak skoki, wykroki, skłony i rozciągania, przy wykorzystaniu specjalnej jednoosobowej trampoliny fitness. Wszystko odbywa się w rytm muzyki. Można wyróżnić dwa typy jumping fitnessu - spokojny oraz intensywny. Ten pierwszy opiera się na łagodnym kołysaniu, będąc na trampolinie. Intensywny zaś to kombinacja wielu ćwiczeń, w wyniku których pracuje całe ciało. 

Wszechstronność tego treningu sprawia, że pobudza on niemal wszystkie mięśnie, a więc również te głębokie. Dzięki temu dochodzi do szybszego spalania kalorii. Użycie trampoliny fitness jest łagodniejsze dla stawów aniżeli tradycyjny trening na twardym podłożu. Najczęściej fitness jumping uprawiany jest w klubach fitness bądź na siłowniach, ponieważ większość osób nie posiada wystarczającej przestrzeni, aby móc wykonywać tę formę treningu w swoim domu. 

Przeczytaj również: Ćwiczysz zumbę? Tyle kalorii spalasz w ciągu jednych zajęć

Zalety fitnessu na trampolinie  

Poprzez rosnącą popularność fitnessu na trampolinach, dużo mówi się o jego zaletach. Główną z nich jest intensywność. Takie niepozorne skakanie na trampolinie angażuje wiele grup mięśniowych, co sprzyja szybszemu spalaniu kalorii. Godzinny trening na trampolinie może przyczynić się do spalenia nawet 800 kcal. Dodatkowo wspomaga poprawę kondycji oraz wytrzymałości. Wykonywany regularnie może również przyczynić się do lepszej koordynacji ruchowej.  

Regularnie uprawiany fitness jumping wpływa modelująco na sylwetkę. Może ujędrnić całe ciało. Dodatkowo wzmacnia nie tylko mięśnie, ale również stawy i kości. Intensywność poprawia także wydolność płuc. Takie połączenie treningu z zabawą na trampolinie dodatkowo może poprawić samopoczucie oraz pomaga wyzwolić pozytywną energię. W końcu to przyjemna, ale intensywna aktywność fizyczna w rytm muzyki.  

Zobacz także: Oto japoński sekret umięśnionego brzucha. Dzięki tym ćwiczeniom latem zachwycisz na plaży

Czy fitness jumping jest dobry dla wszystkich?  

Fitness jumping to świetna forma treningu, rozrywki, a także relaksu. Tak jak w przypadku innych form aktywności należy podejść do niego z odpowiednią rozwagą. Istnieją pewne przeciwskazania do skakania na trampolinie. Wśród nich najczęściej wymienia się osteoporozę, niedawno przebyte kontuzje i urazy, choroby układu krążenia, zaburzenia równowagi czy choroby układu oddechowego. Skakanie na trampolinie nie jest również wskazane dla kobiet w ciąży oraz tuż po porodzie.  

Rozpoczęcie tej, jak i każdej formy aktywności warto skonsultować z trenerem bądź lekarzem. Fitness jumping to ogrom korzyści dla organizmu, ale tylko wtedy, gdy nie ma do niego żadnych przeciwwskazań. Tak jak do każdego treningu należy podejść do niego z rozsądkiem. Kiedy nie ma żadnych przeciwwskazań, wykonywany regularnie może przynieść zadowalające efekty. Intensywność fitnessu na trampolinie sprawia, że jest uwielbiany przez wiele osób. 

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie