Reklama
Reklama

Tej funkcji uchwytów garnków nie zna prawie nikt. Może być bardzo przydatna

Każdy z nas wie, że uchwyty garnków służą do bezpiecznego podniesienia lub przestawienia naczyń, jednak mało kto zna ich ukrytą funkcję, która ułatwia codzienne gotowanie. Sprawdzi się podczas zdejmowania mokrej pokrywki. Sprawdź prosty trik już teraz.

Garnki to podstawowe naczynia kuchenne, które mają głębokie dno i szerokie boki, co ułatwia przygotowanie zup, sosów, dań jednogarnkowych itp. Ich głównymi elementami są pokrywki oraz uchwyty. W tym artykule przedstawiamy nietypowe zastosowania tej drugiej części. Znając je, unikniesz niepotrzebnego bałaganu na kuchence i blacie

Ukryta funkcja uchwytów garnków. Trik z Instagrama

Dzięki pokrywce oszczędzamy na gotowaniu zarówno czas, jak i pieniądze. Ponadto minimalizujemy ilość unoszącej się pary w kuchni. Niestety czasem mokra pokrywka sprawia kłopot. Może dojść nawet do poparzenia. Istnieje jednak domowy sposób z użyciem uchwytów garnków. 

O ukrytej funkcji uchwytów garnków można dowiedzieć się z Instagrama, od internauty, który dzieli się ze swoimi obserwatorami trikami ułatwiającymi życie codzienne, szczególnie gotowanie. Jaki patent zastosował?

Jeśli chcemy na chwilę zdjąć pokrywkę , to możemy położyć ją na jednym z uchwytów tak, żeby zahaczyła o brzeg garnka. W ten sposób unikniemy rozlania wody na kuchence oraz zmniejszymy ryzyko poparzenia. 

Wykorzystanie uchwytów garnków podczas smażenia na patelni

Uchwyty do garnków mogą posłużyć nie tylko do podtrzymania na nich mokrej przykrywki. Możemy wykorzystać je także podczas smażenia jajecznicy czy mięsa na patelni

Każdy z nas zna sytuację, w której mieszamy zawartość patelni drewnianą łyżką i później zastanawiamy się, gdzie ją położyć. Jak nie ubrudzić powierzchni wokół?

Łyżkę bez problemu wsadzimy w dziurkę od uchwytu garnkowego. Otwór jest na tyle duży, że bez problemu ją zmieści, a my unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki