Reklama
Reklama

Nie wiesz, jak wyczyścić przypalony garnek? Wykorzystaj... keczup

Przypalone garnki to dość często występujący problem w kuchni. Wystarczy chwila nieuwagi, aby to naczynie pokryło się trudnym do usunięcia zabrudzeniem. Jak można sobie z tym poradzić? Okazuje się, że dużo osób wykorzystuje do tego dość nieoczywisty produkt, a mianowicie keczup. Sprawdź, jak wyczyścić garnek tym prostym domowym sposobem. 

Często słyszy się o genialnych, choć chwilami zaskakujących trikach, dzięki którym w łatwy sposób można uporać się z różnymi zabrudzeniami. Jednym z nich jest z pewnością użycie keczupu do poradzenia sobie z przypalonymi garnkami.  

Domowy sposób na przypalony garnek? Sięgnij po keczup  

Chcąc uporać się z przypalonym garnkiem, większość z nas szuka w Internecie różnych domowych sposobów, które są w stanie pomóc uporać się z tym niechcianym kłopotem. Z ratunkiem ma nadejść uwielbiany przez wiele osób, jako dodatek do dań... keczup.  

Jego wykorzystanie w tym celu jest bardzo proste. Wystarczy rozsmarować grubą warstwę keczupu na przypalonym dnie naczynia i tak zostawić na przynajmniej godzinę. Powinien to być już wystarczający czas, aby keczup mógł zadziałać na przypaloną powierzchnię.  

Chcąc usunąć resztki przypalenia, możesz użyć do tego drewnianej szpatułki. Następnie całość umyj dokładnie wodą z płynem do naczyń. Po przypaleniu nie powinno być już śladu. Jeśli mamy do czynienia z mocnym przypaleniem, tak nałożony keczup na dno naczynia można zostawić na dłużej, nawet i na całą noc. 

Przeczytaj również: Zmywarka też ma ukrytą funkcję. Mało kto o niej wie, a jest bardzo przydatna

Do czego jeszcze może sprawdzić się keczup? 

Nigdy nie wiadomo, kiedy jaki trik może się przydać, dlatego dobrze wiedzieć, że keczup może się również przydać, chcąc wyczyścić srebrną biżuterię, okucia z mosiądzu, metalowy odpływ bądź baterię łazienkową.  

Keczup to zdecydowanie nieoczywisty produkt, jeśli chodzi o sprzątanie. W czym więc tkwi jego sekret? W składzie można znaleźć między innymi ocet. Jak wiadomo, to niezawodny środek czyszczący, wobec czego radzi sobie z rozpuszczaniem tłuszczu czy brudu.  

Dodatkowo posiada w sobie między innymi cukry i konserwanty, które mogą pozostawić po sobie lepką powierzchnię. Ważne jest więc, aby po użyciu tego produktu dokładnie wyczyścić garnek bądź inny przedmiot. Najlepiej zrobić to płynem do naczyń.  

Trik z keczupem może okazać się niezwykle pomocny, zwłaszcza kiedy w domu zabraknie zwykłego octu, a chcesz na przypalenie zadziałać od razu. Ten czerwony dodatek do wielu dań może więc okazać się sprzymierzeńcem podczas czyszczenia problematycznych zabrudzeń.  

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki