Reklama
Reklama

​Tak kupisz najsłodsze truskawki na targu. Zwróć na to uwagę podczas wyboru

Druga połowa wiosny to czas, gdy możemy spróbować różnych rodzajów owoców czy warzyw. Na ryneczkach i straganach znajdziemy m.in. agrest, rabarbar, a także uwielbiane przez większość Polaków — truskawki. Sprawdź, na co musisz koniecznie zwrócić uwagę, by kupić najsłodsze truskawki na cały targowisku.

Kiedy zaczyna się sezon na truskawki?

W niektórych miejscach truskawki możemy już kupić w maju. Warto jednak zwrócić uwagę na miejsce ich pochodzenia. Te wczesne, szczególnie w marketach, są najczęściej importowane z Hiszpanii, Grecji, Niemiec czy Holandii, a ich smak pozostawia wiele do życzenia. Z kolei im bliżej końca maja i dalej czerwca oraz lipca, tym częściej trafimy na nasze rodzime owoce. Jednak oprócz kraju pochodzenia truskawek, niezwykle ważna jest również inna kwestia, która wpływa na ich smak. Chodzi o odmianę owoców.

Sprawdź również: Tyle zapłacisz za klimatyzację w domu. Sprawdź, czy ci się opłaca

Jak wybrać najsłodsze truskawki? Zwróć uwagę na odmianę!

Wśród wczesnych odmian truskawek, także znajdziemy takie, które są słodkie. Przede wszystkim chodzi o Albę, Donnę, Honeyone oraz Kent. Z kolei, gdy na opakowaniu lub od sprzedawcy dostaniemy informację o odmianie Christine, Elsanta czy Gigant, musimy mieć świadomość, że będą to owoce raczej miękkie i kwaskowate, a nie soczyste i słodkie. Te odmiany możemy wykorzystać np. do wypieków niż do jedzenia na surowo.

W czerwcu, czyli w środku sezonu na truskawki, mamy większy wybór odmian, które są słodkie i soczyste. Najlepiej szukać odmiany Lambada, która jest uznawana za najsłodszą truskawkę na świecie. Jednak jest ona zwykle dostępna raczej w drugiej połowie czerwca. Wcześniej powinniśmy zwracać uwagę na odmiany Dayoral, Polka, Rumba oraz Sonata. Wszystkie te truskawki są słodkie i soczyste, ale nie wodniste.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy