Reklama
Reklama

Ślady soli na kafelkach spędzają ci sen z powiek? Zrób zimowy płyn do podłóg, a zapomnisz o problemie

Zimą podłoga brudzi się dwa razy szybciej i dwa razy bardziej. Prócz piachu czy kałuż po topniejącym śniegu, na kafelkach pozostają ślady po soli. Te ostatnie mogą być wyjątkowo uciążliwe do usunięcia. Przedstawiamy przepis na preparat, dzięki któremu pozbędziesz się śladów soli z kafelków i zapomnisz o tym problemie.

Utrzymanie podłogi w czystości zimą jest prawdziwym wyzwaniem. Na butach wnoszone jest pełno śniegu, piachu czy soli, które rozsypywane są na pokrytych lodem chodnikach. W efekcie co chwilę trzeba biegać z mopem, ścierką i płynem do mycia podłóg.

Niestety, z większością tych zabrudzeń, a w szczególności z solą zwykłe, sklepowe płyny do mycia podłóg nie dają sobie rady. Skutkuje to nieestetycznymi plamami i zaciekami na kafelkach. Skuteczny preparat do podłóg możesz za to zrobić samodzielnie w domu.

Domowy zimowy płyn do podłóg

Zimowy płyn do podłóg, który wykonasz w domu, będzie się składać jedynie z trzech tanich składników. Wszystkie z pewnością masz już w kuchni, więc nigdzie nie musisz wychodzić i ponownie brudzić swoich kafelków.

Jedna szklanka ciepłej wody, dwie łyżki kwasu cytrynowego i łyżeczka płynu do mycia naczyń, to wszystko, czego potrzebujesz. Składniki dokładnie łączymy za sobą, a następnie przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Za jego pomocą rozpylamy domowy płyn do podłóg w miejsca pokryte zabrudzeniami z soli.

Odczekujemy chwilę, a później za pomocą mopa, ścierki czy ręcznika papierowego przecieramy kafelki. Tym łatwym, tanim i szybkim sposobem po zabrudzeniach nie powinno pozostać śladu.

Czytaj także: Wrzuć tabletkę za 75 gr do wiadra z ciepłą wodą i już nigdy nie przejmuj się smugami po myciu paneli

Jak zmniejszyć zabrudzenia na podłodze w trakcie zimy?

Najprostszym sposobem, który pomoże nam w zniwelowaniu zabrudzeń w trakcie zimy, jest zakup wycieraczki. Warto ją zamontować zarówno przed drzwiami, jak i już w środku mieszkania przy samych drzwiach. Dzięki temu jeszcze przed wejściem do domu będziemy mieli możliwość pozbycia się z obuwia większości zanieczyszczeń.

Dobrym sposobem jest również kupienie korytek na buty. Taki gadżet będzie zatrzymywać wodę czy błoto, które ocieknie z butów. Brud nie będzie rozlewać się po podłodze, a pozostanie w specjalnej podstawce. W efekcie sprzątania będzie o wiele mniej niż wcześniej.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | sprzątanie | czyszczenie