Reklama
Reklama

Wrzuć tabletkę za 75 gr do wiadra z ciepłą wodą i już nigdy nie przejmuj się smugami po myciu paneli

Utrzymanie czystości paneli to problem, z jakim muszą mierzyć się przede wszystkim rodzice małych dzieci, ale także właściciele psów. Najgorsza jest jednak sytuacja, gdy po dokładnym umyciu podłogi zauważymy na niej nieprzyjemne dla oka zacieki. Poznaj trik, który pozwoli cieszyć się czystymi panelami bez smug.

Mycie podłóg to jedna z najbardziej żmudnych części podczas domowych porządków. Szczególnie jeśli nie przygotujemy sobie wcześniej odpowiednich narzędzi oraz sposobów na efektywniejsze poradzenie sobie z uporczywymi plamami, oraz smugami.

Wybierz odpowiedni mop

Wybór mopa do mycia podłogi panelowej to wbrew pozorom jeden z kluczowych czynników dla ostatecznego sukcesu. W wielu polskich domach wykorzystywane są te paskowe lub sznurkowe. Jest to jak oczywiście dobry i uniwersalny wybór, który pozwoli pokonać zabrudzenia, chociażby na kafelkach z nieregularną strukturą oraz fugami. Jednak, gdy przychodzi do mycia podłogi, wybierz najlepszego z dostępnych zawodników, czyli mop płaski. Wykonane są najczęściej z mikrofibry i charakteryzują się dużą powierzchnią czyszczącą. Świetnie zbierają kurz, nie wplątują się w nie zabrudzenia i idealnie nadają się do sprzątania powierzchni płaskich, takich jak panele.

Sprawdź również: Gdzie tak naprawdę wyrzucać skorupki jajek? Wiele osób popełnia błąd

Zastosuj odpowiedni środek czyszczący

Po wyborze mopa, czas na zastosowanie odpowiedniego środka czyszczącego. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych detergentów, które mają pomagać w dokładnym czyszczeniu oraz zapewniać brak smug. Ich największą wadą jest przede wszystkim cena. Poza tym nawet mała pomyłka w dozowaniu płynu może sprawić, że nasza cała praca pójdzie na marne, a na panelach pojawią się smugi i zacieki. Co w takim przypadku wybrać? Postaw na tani i efektywny sposób — tabletkę do zmywarki. Wystarczy wrzucić ją do wiadra z ciepłą wodą, a następnie poczekać i poczekać się rozpuści, a woda ostygnie. Tak przygotowaną mieszanka możemy zacząć myć podłogę.

Myj panele w odpowiednim kierunku

Oprócz środka czyszczącego jest jeszcze jedna rzecz, która ma wpływ na pozostawianie na panelach nieatrakcyjnych smug i plam. Jest to odpowiednia technika mycia podłogi. Mycie wzdłuż jej ułożenia, a nie w poprzek zapewni odpowiednią czystość oraz sprawi, że mniejsza ilość wody będzie wnikała w szczeliny pomiędzy panelami. Dzięki temu mamy pewność, że podłoga nie tylko będzie zachowana w doskonałym stanie, ale również jej żywotność zostanie maksymalnie przedłużona.

Sprawdź również: Ta część butelki od oleju najczęściej ląduje w śmieciach. Zostaw ją i wykorzystaj jej ukrytą funkcję

Pamiętaj o pielęgnacji

Oprócz regularnego odkurzania i mycia paneli konieczne jest zadbanie o ich pielęgnację. To właśnie dzięki środkom pielęgnacyjnym zapewnimy naszej podłodze piękny wygląd od razu po ich użyciu. Zwróćmy również uwagę, czy posiada on właściwości antystatyczne. Dzięki temu przed następnym sprzątaniem będzie łatwiejsze, gdyż ładunek elektryczny na podłodze zostanie zredukowany lub nawet zlikwidowany. To właśnie antystatyki odpowiadają za efekt odpychania kurzu z powierzchni paneli, który może trwać nawet kilka tygodni.

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie