Reklama
Reklama

Wrzuć to do wiadra z wodą i umyj podłogę. Smugi znikną w kilka minut

Mycie podłogi jest jedną z podstawowych czynności podczas sprzątania w domu. Dość często zdarza się jednak, że na panelach powstają smugi i zacieki, a efekt końcowy nie jest zadowalający. Jak temu zapobiec? Wystarczy tradycyjny płyn do podłóg zastąpić... tabletkami do zmywarki. Efekty będą zachwycające.

Większość płynów do mycia podłogi efektownie się pieni i pozostawia miły zapach, ale niestety różnie radzą sobie z zabrudzeniami, a często pozostawiają też nieestetyczne smugi i zacieki na panelach. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby temu zaradzić. Ten prosty trik pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, ale też pozostawi podłogę lśniącą.

Zobacz także: Naturalny płyn do podłóg. Zrobisz go w 5 minut

Najczęstsze błędy przy myciu podłogi, które powodują smugi i zacieki

Smugi po umyciu podłogi najczęściej spowodowane są przez podstawowe błędy. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania zacieków na panelach wymienia się mycie nieodkurzonych podłóg lub zbyt duża ilość detergentu, który zasycha na powierzchni. Zdarza się również, że smugi na podłodze to efekt nieprawidłowego kierunku mycia. Panele, deskę barlinecką oraz poziomo układane parkiety zawsze należy myć wzdłuż.

Czytaj również: W mig wyczyścisz zardzewiałą baterię kuchenną. Wystarczy jedno tanie warzywo

Umyj podłogę tabletką do zmywarki. Banalny sposób na pozbycie się smug

Okazuje się, że tabletki do zmywarki świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku mycia naczyń. Dzięki swoim właściwościom produkt ten można wykorzystać również jako doskonały środek do mycia podłóg. Wystarczy rozpuścić dwie tabletki do zmywarki w czterech litrach wody. Mieszanką można umyć całą podłogę. Tabletki do zmywarki działają silniej niż zwykłe detergenty. Dzięki swoim właściwościom i składnikom skutecznie wyczyszczą brudne powierzchnie i nadadzą jej niebywały blask.

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie