Reklama
Reklama

​W mig wyczyścisz zardzewiałą baterię kuchenną. Wystarczy jedno tanie warzywo

Rdza na baterii kuchennej wcale nie musi oznaczać, że nasza kuchnia jest zapuszczona i brudna. Jest to naturalny proces, który zachodzi przy zaistnieniu odpowiednich czynników. Na szczęście, gdy szybko zauważymy korozję, jest szansa na to, że się jej pozbędziemy. I to przy zastosowaniu prostych, domowych sposobów.

Nalot, który pojawia się na stalowej lub żeliwnej baterii, to nic innego jak rdza. Dzieje się tak, gdy znajdujące się w niej żelazo wchodzi w reakcję z wodą i powietrzem. Sprawdź, jak szybko pozbyć się rdzy z baterii kuchennej.

Domowe sposoby na usunięcie rdzy z baterii kuchennej

Dość dobrze znanym sposobem na zwalczanie rdzy z takich urządzeń jak bateria kuchenna, jest... napój typu cola. Wystarczy wylać trochę na gąbkę do naczyń i wyczyścić nią miejsce, gdzie wdała się korozja. Inne skuteczne domowe sposoby to:

  • kwasek cytrynowy,
  • ocet,
  • sok z cytryny,
  • sól.

W ich przypadku postępujemy podobnie, jak z napojem typu cola, czyli wylewamy (ocet lub sok z cytryny) na gąbkę lub łączymy z małą ilością wody (kwasek cytrynowy lub sól) i czyścimy miejsce objęte korozją. Następnie musimy ten obszar odpowiednio przemyć i wytrzeć do sucha czystą ściereczką.

Sprawdź również: Czyste i błyszczące sztućce bez polerowania. Domowa pasta do czyszczenia za kilka złotych

Nic nie pomaga? Spróbuj użyć tego warzywa

Do usuwania rdzy dobrze sprawdzi się również... ziemniak. Tak, to powszechnie używane w naszej kuchni warzywo, idealnie sprawdzi się do walki z korozją. Wystarczy, że weźmiemy sporego kartofla, przekroimy go na pół, a następnie posypiemy proszkiem do pieczenia. Następnie wykorzystujemy ziemniaka jak gąbkę i pocieramy nim miejsce, gdzie wystąpiła korozja. Jak to się dzieje, że zwykły kartofel daje takie efekty? Wynika to z obecności w tym warzywie kwasu szczawiowego, który jest składnikiem preparatów do usuwania plam i wybielaczy, a proszek do pieczenia jeszcze poprawia jego działanie. Wystarczy kilka ruchów, a po rdzy nie będzie śladu.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki