Reklama
Reklama

Pralka będzie pachniała czystością. Wystarczy, że wrzucisz to do bębna raz w miesiącu

Często pomimo tego, że pralka jest urządzeniem codziennego użytku, pomijamy ją podczas sprzątania. Jest to spory błąd, ponieważ jej trwałość oraz skuteczność działania w dużej mierzy zależy od tego jak będziemy o nią dbać. Na szczęście możemy wyczyścić ją w szybki i prosty sposób, który nie wymaga od nas dużego nakładu pracy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Skuteczność działania pralki oraz jej żywotność w dużej mierze zależy od tego, jak ją o nią dbamy. Warto więc regularnie ją czyścić, aby nasze pranie zawsze było pachnące i idealnie czyste.  Podpowiadamy, jak dbać o pralkę i czego użyć, aby bez wysiłku wyczyścić skutecznie wszystkie jej zakamarki.

Jak dbać o pralkę? O tej czynności musisz pamiętać

Naszą pralkę powinniśmy dokładnie myć co najmniej raz w miesiącu, jeśli chcemy utrzymać ją w dobrym stanie. Odpowiednia pielęgnacja urządzenia sprawi, że nasze pranie będzie zawsze idealnie czyste oraz pachnące.

Jednym z elementów, o który musimy zadbać, są gumowe uszczelki. Wydają się one trudne do doczyszczenia, jednak stosując domowy sposób, możemy z łatwością je umyć i sprawić, że będą wyglądały jak nowe. W tym celu wystarczy posypać uszczelki sodą oczyszczoną, a następnie polać je octem. Cały brud zdejmujemy, używając do tego twardszej części gąbeczki.

Po wyczyszczeniu należy regularnie kontrolować stan uszczelek, sprawdzając, czy nie ma zabrudzeń oraz pleśni, zwłaszcza gdy urządzenie jest bardzo często używane. Oprócz tego po zakończonym praniu powinniśmy pozostawiać otwarte drzwiczki pralki, aby zapobiegać gromadzeniu się wilgoci.

Czytaj również: Nie wyrzucaj skorupek jajek. Zmieszaj je z pastą do zębów i zapomnij o uporczywym problemie

W jaki sposób wyczyścić bęben pralki? Wystarczy jeden produkt

Uszczelki to nie jedyny element, który musimy wyczyścić, ponieważ pralka wcale w środku również nie myje się sama podczas prania. Wobec tego należy również zadbać o bęben urządzenia. Na szczęście możemy to zrobić w prosty sposób.

Okazuje się bowiem, że mycie bębna nie musi być żmudne i trudne. Wystarczy, że wrzucimy jeden produkt, który doczyści wszystkie zakamarki. W tym celu do bębna pralki musimy włożyć 2 tabletki do zmywarki i włączyć program o temperaturze 60 stopni. Dzięki temu nie tylko usuniemy nieprzyjemny zapach, ale i wszystkie fragmenty bębna doskonale się wyczyszczą.

Jaki efekt daje użycie tabletek do zmywarki?

Stosowanie tabletek do zmywarki jest niezwykle skuteczne jeśli chodzi o mycie bębna urządzenia. Przede wszystkim poradzą sobie one świetnie z nieprzyjemnymi zapachami. Oprócz tego, w każdym zagłębieniu dokładnie wyczyszczą bęben.

Co więcej, tabletki odświeżą również szybę na drzwiczkach urządzenia, dzięki czemu będzie lśniła jak nowa. Warto także wspomnieć, że wysoka temperatura podczas całego procesu pozwoli pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii oraz zarazków.

Cały proces mycia bębna pralki powinniśmy wykonywać co najmniej raz w miesiącu. Jest to sposób niezwykle prosty i niewymagający od nas dużo pracy. Równocześnie pozwoli on przedłużyć żywotność urządzenia i zadbać o jego dobrą kondycję.

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie