Reklama
Reklama

Myjesz samochód tym środkiem? Przestań, zanim uszkodzisz lakier

W przestrzeni internetowej możemy znaleźć mnóstwo porad, które mają pomóc na przykład w szybkim wyczyszczeniu jakiejś powierzchni. Niektóre z nich rzeczywiście są przydatne i skuteczne, jednak do innych należy podchodzić z rozwagą. Pewien popularny patent dotyczący czyszczenia samochodu może na przykład doprowadzić do uszkodzenia lakieru. O jaki produkt chodzi?

Samochód to oczko w głowie wielu panów, którzy starają się zawsze utrzymywać pojazd w doskonałym stanie. Okazuje się jednak, że chcąc lepiej o niego zadbać, mogą mu jeszcze zaszkodzić. Istnieje pewien popularny trik, dotyczący czyszczenia auta, który robi prawdziwą furorę na TikToku. Eksperci wyjaśniają jednak, dlaczego lepiej go nie stosować.

Mycie auta płynem do mycia naczyń. Czy to dobry pomysł?

Pomysł na mycie samochodu płynem do naczyń zyskał dużą popularność. Chodzi oczywiście o czyszczenie pojazdu z zewnątrz. Wykorzystanie płynu ma na celu odtłuszczenie samochodu, dzięki czemu szybciej pozbędziemy się zabrudzeń, a auto będzie się prezentować świeżo i schludnie. Trend dotarł nawet do Polski.

Pewien użytkownik TikToka, znany jako @Garage_Boyz podzielił się z fanami filmikiem, w którym poleca to rozwiązanie. Według niego płyn do mycia naczyń świetnie nadaje się do mycia samochodu z zewnątrz. Posiada bowiem podobny skład do pewnego drogiego szamponu przeznaczonego specjalnie do mycia auta. Z komentarzy można zaś dowiedzieć się, że wielu internautów również korzysta z tej metody i bardzo ją sobie chwali. Choć jednak patent wydaje się skuteczny, jest również ryzykowny.

Czytaj też: Weź z kuchni kawałek imbiru i potrzyj nim szybę w samochodzie. Efekt cię zaskoczy 

Płyn do mycia naczyń może uszkodzić lakier. Nie stosuj go też wewnątrz

Specjalistyczne kosmetyki do mycia i pielęgnacji pojazdu sporo kosztują. Trudno się więc dziwić, że wielu właścicieli samochodów szuka innych, tańszych metod na ich wyczyszczenie. Choć jednak pozornie płyn do mycia naczyń wydaje się dobrym rozwiązaniem, na dłuższą metę nie jest to dobry pomysł. Eksperci twierdzą bowiem, że po pewnym czasie może dojść do uszkodzenia lakieru.

Płynem do mycia naczyń nie powinno się czyścić pojazdu ani z zewnątrz, ani też od wewnątrz. Wszystko dlatego, że żeby go dokładnie usunąć, będzie trzeba użyć sporej ilości wody. Może to zaś doprowadzić do rozwoju pleśni. Kiedy więc następnym razem będziemy czyścić karoserię lub deskę rozdzielczą, lepiej użyjmy profesjonalnych produktów, stworzonych z myślą o autach, a nie o naczyniach.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki