Reklama
Reklama

Zrób kulkę z folii aluminiowej i zanieś do łazienki. Lepszego środka czyszczącego nie znajdziesz

Zrób kulkę z folii aluminiowej i zanieś do łazienki, a zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Ten tani produkt ze sklepu ma więcej zastosowań, niż myślisz. Wystarczy, że parę razy potrzesz nim brudną baterię, a ta znów będzie lśnić jak nowa. Lepszego środka czyszczącego w takiej cenie nie znajdziesz.

Niedawno pisaliśmy o niecodziennym zastosowaniu folii bąbelkowej, a dziś skupimy się na folii aluminiowej. To niedrogi i łatwodostępny produkt, który może przydać ci się nie tylko do pieczenia ciast i pakowania kanapek. 

W swoim domu wykorzystasz ją również poza kuchnią, np. w łazience, gdzie pomoże ci sporo zaoszczędzić na środkach czystości, szczotkach i szmatkach do sprzątania. Szkoda, że tak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie mogą być efekty po zastosowaniu folii aluminiowej do czyszczenia brudnych powierzchni w mieszkaniu. 

Może cię zainteresować: Nie możesz doczyścić płytek na balkonie? Wsyp 3 łyżki do wiadra wody, a wszystko będzie lśnić 

Zrób kulkę z folii aluminiowej i potrzyj brudną baterię. Znów będzie lśnić czystością

Kawałek folii aluminiowej, który pozostał ci na rolce, możesz wykorzystać do czyszczenia łazienki. Zwiń ją w kulkę i potrzyj kilka razy zwilżony wodą kran, a osad z kamienia, zacieki z mydła i kosmetyków znikną. Bateria w umywalce, wannie czy pod prysznicem znów będzie lśnić jak nowa. 

Nie bój się, że czyszczenie folią aluminiowa porysuje delikatne powierzchnie

Nie obawiaj się, że czyszczenie folią aluminiową porysuje delikatną powierzchnię baterii. Nic takiego nie powinno się stać. Stosując ten domowy trik, zaoszczędzisz pieniądze na detergentach i szczotkach do czyszczenia armatury. Wyczyścisz całą łazienkę do cna, osiągając profesjonalny efekt bez konieczności używania szkodliwej chemii. 

Kulki z folii aluminiowej możesz również wrzucić do prania. Ubrania nie będą się elektryzować

Kulki z folii aluminiowej w łazience możesz również wykorzystać w inny sposób. Przydadzą ci się także do prania. Wystarczy, że zrobisz ich kilka (o średnicy około 5 cm) i wrzucisz do bębna wraz z brudną odzieżą, a twoje ubrania będą bardziej miękkie i nigdy więcej się nie skleją podczas wirowania. 

Czytaj również: Dzięki temu szybko pozbędziesz się much. Nie musisz kupować lepów i drogich, chemicznych sprayów

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki