Reklama
Reklama

Nie możesz odkręcić słoika z przetworami? Zamiast po otwieracz, sięgnij po ten przedmiot

Samodzielne odkręcenie słoika z przetworami może być trudne. Zwłaszcza jeśli wieczko jest tak mocno przytwierdzone, że pod wpływem ruchu dłonią ani drgnie, a ty nie masz pod ręką otwieracza. Nie próbuj jednak długo siłować się z nakrętką, ani majstrować przy niej za pomocą sztućców. Zamiast tego, sięgnij po popularną... folię bąbelkową.

Próbujesz odkręcić butelkę, albo słoik z przetworami, lecz ten ani drgnie? Samodzielnie zakiszone ogórki, marynowana papryka czy cukinia smakują o niebo lepiej, niż te ze sklepu, ale po zabezpieczeniu wieczko często trudno jest zdjąć. 

Na szczęście istnieje prosty trik, który pozwala zrobić to w kilka sekund bez ryzyka uszkodzenia. Nie musisz więcej używać otwieraczy, ani sztućców z kuchennej szuflady. Zamiast nich do otwierania mocno zakręconych słoików wykorzystaj popularny produkt, dołączany do zabezpieczania przesyłek.

Nie możesz odkręcić słoika albo butelki? Zamiast po otwieracz, sięgnij po folię bąbelkową

Jeśli nie możesz odkręcić słoika albo butelki, wykorzystaj... folię bąbelkową. Produkt dołączany do przesyłek z kruchymi lub delikatnymi przedmiotami, może okazać się twoim sprzymierzeńcem w wielu awaryjnych sytuacjach. Nie wyrzucaj więc jej do kosza, kiedy przyjdzie do ciebie paczka z zamówieniem. 

Zachowaj kawałek folii bąbelkowej, dokładnie owiń nią problematyczną nakrętkę i mocno przekręć w prawą stronę. Ręka ani pokrywka nie będą się ślizgać, dzięki czemu w zaledwie kilka sekund otworzysz słoik i będziesz mógł delektować się ulubionymi przetworami.

Może cię zainteresować: Zapomnij o odkamieniaczu. Domowym sposobem wyczyścisz czajnik szybko i bezpiecznie

Nie tylko do odkręcania słoików. Zastosowań folii bąbelkowej w domu i ogrodzie jest wiele

Zastosowań folii bąbelkowej jest jednak więcej. Poza odkręcaniem słoika wykorzystasz ją również do ochrony zimowych butów i torebek przed ewentualnymi zagnieceniami, do których mogłoby dojść, gdybyś po prostu położyła je w szafie. Włóż materiał do środka, a pęcherzyki powietrza pozwolą im zachować pierwotny kształt. 

Poza tym, folia bąbelkowa pomoże ci również zabezpieczyć rośliny w ogrodzie przed ujemnymi temperaturami. A owijając nią rączkę łopaty podczas prac na grządkach, ochronisz swoje dłonie przed bolesnymi odciskami.

Czytaj również: Ręczniki będą miękkie i puszyste jak nigdy. Wystarczy, że zastosujesz patent babci

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki