Reklama
Reklama

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

Płyta indukcyjna to wizytówka zadbanej kuchni, dlatego zawsze warto myć ją zaraz po gotowaniu. Dzięki temu brud nie zdąży zaschnąć na powierzchni. Do pielęgnacji możesz użyć gotowych środków ze sklepu, ale nie tylko one się do tego nadają. Bardzo skutecznym środkiem do czyszczenia płyny indukcyjnej jest bowiem popularny produkt do golenia.

Chcesz, aby płyta indukcyjna w twojej kuchni zawsze zachwycała wyglądem? W takim razie musisz o nią odpowiednio dbać. Szorowanie jej delikatnej powierzchni za pomocą ostrych drucików, szczoteczek z twardym włosiem czy zbyt silnych detergentów może się źle skończyć.

Zamiast ryzykować zarysowaniem lub uszkodzeniem płyty indukcyjnej, naucz się czyścić ją pomocą jednego kosmetyku z szafki w łazience. To duża oszczędność i sposób na sprawne sprzątanie. 

Może cię zainteresować: Wlej produkt z apteczki do bębna, a ręczniki po praniu będą śnieżnobiałe

Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowym sposobem? Wypróbuj piankę do golenia

Od dawna podbieram popularny kosmetyk narzeczonemu, bo to jeden z najlepszych domowych sposobów na czyszczenie płyty indukcyjnej. Z szafki w łazience wyciągam piankę do golenia i wyciskam ją obficie na brudne urządzenie. 

Czekam 20 minut, a później czyszczę płytę indukcyjną za pomocą wilgotnej ściereczki. Po kilku ruchach kuchnia znowu lśni czystości. Pianka do golenia jest delikatna, więc nie muszę obawiać się, że zarysuję nią powierzchnię urządzenia. 

Jednocześnie ma jednak właściwości zmiękczające, dzięki którym bez problemu usuwa nawet zaschnięte resztki. Po zabrudzeniach i nieprzyjemnym zapachu nie ma żadnego śladu. 

Czytaj również: Od dawna wrzucam taką gąbkę do prania. Dzięki niej pozbyłam się irytującego problemu

Nietypowe zastosowania pianki do golenia, o których nie słyszałeś

Pianka do golenia ma również inne nietypowe zastosowania. Możesz wycisnąć ją na szczotkę do czyszczenia toalety, aby umyć w ten sposób zaniedbaną muszlę. Wystarczy nałożyć ją, przetrzeć wnętrze toalety i 10 minutach nacisnąć spłuczkę. W ten sposób szybko pozbędziesz się zarazków i osadu z kamienia. 

Piankę do golenia możesz także wykorzystać do czyszczenia brudnych kranów, baterii prysznicowych czy płytek w swoim domu. Preparat ten ma wysoką skuteczność w zwalczaniu tłustych plam. Posmaruj nim zatłuszczoną plamę i pozostaw na godzinę, a później po prostu spłucz piankę do golenia, a na pewno nie będzie po niej śladu. 

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | sprzątanie | domowe sposoby | triki