Reklama
Reklama

Od dawna wrzucam taką gąbkę do prania. Dzięki niej pozbyłam się irytującego problemu

Czy wiesz, że popularna gąbka do naczyń może ci się przydać również poza kuchnią? Jeśli jesteś właścicielem psa lub kota powinieneś koniecznie wrzucić ją do bębna podczas prania. Być może wydaje ci się to dziwne, ale na pewno nie pożałujesz. Sama robię tak od miesięcy i jestem zachwycona efektami. Dzięki niej pozbyłam się irytującego problemu.

Jeśli masz w domu psa lub kota, to na pewno dobrze wiesz, że sierść pupila w okresie linienia może roznosić się po całym domu. Usunięcie jej z ubrań, koców czy narzut nie jest łatwe. Na całe szczęście przyjaciółka kilka miesięcy temu zdradziła mi sposób, który znacznie ułatwia zachowanie czystości. 

Od miesięcy wrzucam popularną gąbkę do prania i jestem zachwycona efektami. Ten prosty trik ułatwi życie każdemu miłośnikowi zwierząt. Gdy dowiesz się dlaczego, będziesz żałował, że nie poznałeś go wcześniej.

Kiedy zwierzęta zaczynają linieć? W tym okresie sierści w domu jest najwięcej

Zwierzęta linieją dwa razy w roku - w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym. Wtedy też zrzucają najwięcej sierści m.in. z uwagi na zmiany temperatury, ponieważ ich ciało dopasowuje się do warunków pogodowych. 

Linienie to naturalny proces, którego nie da się powstrzymać, ale możesz ograniczyć roznoszenie sierści po domu. Cotygodniowe wyczesywanie psa lub kota za pomocą odpowiedniej szczotki (docierającej do podszerstka) powinno pomóc. Pamiętaj jednak, że nie zapobiegnie ono całkowicie osadzaniu się sierści na ubraniach. 

Może cię zainteresować: Wlej produkt z apteczki do bębna, a ręczniki po praniu będą śnieżnobiałe

Wrzuć taką gąbkę do prania, a pozbędziesz się irytującego problemu z sierścią na ubraniach

Sierść łatwo przyczepia się do ubrań czy koców, na których siadają zwierzaki i później bardzo trudno się jej pozbyć. Podczas prania rozprzestrzenia się bowiem na inne ubrania umieszczone w bębnie urządzenia. 

Na szczęście istnieje prosty trik, aby załagodzić ten problem. Wystarczy, że przyniesiesz z kuchni dużą, nieużywaną wcześniej gąbkę do naczyń z szorstką stroną i wrzucisz ją do pralki wraz z odzieżą. Dzięki chropowatej powierzchni zadziała podobnie jak piłeczka tenisowa, przyciągając sierść osadzającą się na ubraniach.

Czytaj również: Hit PRL-u wraca do łask. Kosztuje 4 zł, a prasuje zmarszczki jak żelazko

Jak usunąć sierść z ubrań domowym sposobem? Możesz wykorzystać ocet

Jeśli nie jesteś przekonany do triku z gąbką, włóż do bębna kilka chusteczek nawilżanych, które zbiorą sierść. A jeżeli i to ci nie odpowiada, możesz również wlać do pralki niewielką ilość octu (zmieni właściwości elektrostatyczne materiałów). I nie martw się charakterystycznym zapachem tego produktu, bo w połączeniu z proszkiem do prania nie będzie on mocno wyczuwalny.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie