Reklama
Reklama

Wlej produkt z apteczki do bębna, a ręczniki po praniu będą śnieżnobiałe

Nie musisz używać drogiej chemii do prania, jeśli chcesz mieć śnieżnobiałe ręczniki. Wystarczy, że wypróbujesz prosty trik. Przynieś z apteczki jeden tani produkt i wlej go bezpośrednio do bębna. Twoje tkaniny będą czyste, miękkie jak chmurka i pachnące, a ich biały kolor przez lata będzie raził po oczach.

Chcesz dowiedzieć się, jak prać ręczniki tak, by te zawsze były śnieżnobiałe, miękkie jak chmurka i pachnące? To bardzo poste i wcale nie musi kosztować majątku. Wystarczy, że zamiast drogiej, szkodliwej dla zdrowia i środowiska chemii zaczniesz wlewać do bębna tani produkt z apteczki. 

Nie wahaj się, tylko od razu wypróbuj sprawdzone domowe sposoby na wybielanie ręczników, a twoje tkaniny przez długie lata będą wyglądać jak nowe. A pieniądze zaoszczędzone na zakupach będziesz mógł przeznaczyć na inne przyjemności. 

Jak wybielić ręczniki domowym sposobem? Wlej to do bębna, a nie pożałujesz

Jeśli chcesz, by twoje ręczniki były śnieżnobiałe i pachniały czystością, wlej tani produkt z apteczki do bębna. Mowa oczywiście o glicerynie, która była hitem w powojennej Polsce, a teraz również jest tania i łatwo dostępna. Jej wpływ na tkaniny jest niesamowity. 

Gliceryna zmiękczy materiał ręczników i wybawi z nich brzydkie zapachy, a uporczywe zabrudzenia również znikną. Wystarczy, że wlejesz 3 łyżki produktu bezpośrednio do bębna pralki. 

A jeśli chcesz, by ręczniki były naprawdę puchate i śnieżnobiałe, wypróbuj sprawdzony trik mojej babci. Do 3 litrów wody dodaj 30 ml gliceryny i wymocz ręczniki przez noc, a rano wrzuć je do pralki. 

Nie tylko gliceryna. Do prania możesz dodać również wodę utlenioną

Nie martw się, jeśli nie masz w domu gliceryny. Aby wybielić ręczniki, możesz stosować również wodę utlenioną. Ten produkt z apteki działa jak naturalny wybielacz i odświeżacz do tkanin. Po wybraniu odzyskają czystość, piękny zapach i ścieżnobiały kolor.

Może cię zainteresować: Zamiast włożyć do kosza, położyłam w basenie. Mam ciepłą i krystalicznie czystą wodę

Wybielanie ręczników sodą oczyszczoną. Ten stary babciny trik zawsze się sprawdza

Wybielanie ręczników sodą oczyszczoną to stary sprawdzony domowy sposób, który stosowały już nasze babcie. A jak wiadomo, takie metody często sprawdzają się najlepiej. Wystarczy wsypać kilka łyżeczek produktu do bębna pralki. 

Soda oczyszczona posiada silne właściwości bakteriobójcze, więc z jej pomocą ekspresowo pozbędziesz się zarazków. Dodatkowo zmiękcza, chroni materiał i widocznie go wybiela. Na pewno nie pożałujesz, gdy wypróbujesz tę metodę podczas prania ręczników.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie