Zamiast włożyć do kosza, położyłam w basenie. Mam ciepłą i krystalicznie czystą wodę
Ciepła i słoneczna pogoda w czerwcu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób w tym miesiącu rozkłada baseny na swoich podwórkach, aby oddać się relaksowi w wodzie. Co jednak zrobić, aby szybciej nagrzać wodę i zachować jej krystaliczną czystość? Przedstawiamy niezawodny patent.
Zaraz po rozłożeniu basenu, chcemy jak najszybciej dać susa do wody. Niestety jest ona zbyt zimna, aby było to możliwe przez pierwsze dni. Zanim wydasz pieniądze na specjalistyczne sprzęty do ogrzewania, warto zastosować trik z workiem na śmieci lub folią bąbelkową. Dodatkowo tafla wodna będzie krystalicznie czysta przez cały sezon.
Każdy z nas chce, żeby woda w basenie nagrzała się jak najszybciej. Niestety, aby uniknąć przeziębienia, czekamy kilka dni i dopiero wtedy wchodzimy do wody. Od teraz nie musi to tak wyglądać.
Wszyscy mamy w swoich domach czarne worki na śmieci. Warto wykorzystać ten produkt do ogrzania basenowej wody. Wystarczy, że rozłożymy je na tafli wodnej.
Czarny kolor nie odbija promieni słonecznych, dlatego woda zacznie nagrzewać się znacznie szybciej. Jest to tani i prosty sposób, który nie wymaga dodatkowych inwestycji. Oprócz tego basen nie ulegnie zanieczyszczeniu.
Wodę w basenie nagrzewamy nie tylko workami na śmieci, ale też folią bąbelkową, którą można użyć nawet w kolejnym sezonie. W tym przypadku warto zakupić większą część, zabezpieczającą cały basen. Będzie to wyglądać estetyczniej aniżeli kilka worków.
Bąbelki w folii skutecznie ogrzewają wodę, a także zabezpieczają przed wpadnięciem do niej liści i innych zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak o przytwierdzeniu albo przymocowaniu końców folii do basenu, aby nie zwiał jej wiatr.
Metody z workami na śmieci i folią bąbelkową warto stosować nie tylko w dzień, ale też w nocy. O tej porze do basenu wpada jeszcze więcej zanieczyszczeń i owadów. Te dwa materiały mogą również pomóc w minimalizowaniu utraty ciepła w chłodniejsze noce, co pozwoli dłużej cieszyć się ciepłą wodą.
Zobacz też:
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć
Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle
Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien