Reklama
Reklama

Płytę indukcyjną czyszczę tylko tym. Usuwa nawet przypalony brud i nie rysuje powierzchni

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie jest łatwe, ponieważ trzeba to robić ostrożnie i odpowiednimi środkami. Inaczej możemy ją porysować czy uszkodzić. Ten nowoczesny sprzęt kuchenny można jednak wyczyścić domowymi sposobami, pozbywając się nawet zaschniętych plam czy śladów spalenizny. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Płyta indukcyjna służy do przygotowywania potraw. W nowoczesny sposób podgrzewa umieszczone na niej naczynie, w wyniku działania szybkozmiennego pola magnetycznego w dnie owego naczynia. Pod powierzchnią płyty znajdują się specjalne cewki, wytwarzające pole magnetyczne. W ogrzanym naczyniu można swobodnie gotować.

To urządzenie, które cieszy się dużą popularnością także z uwagi na doskonały wygląd. Aby jednak płyta indukcyjna pozostała estetyczna, trzeba regularnie ją czyścić. Jak to zrobić, by jej nie uszkodzić? Istnieje kilka domowych metod.

Brudna płyta indukcyjna? Wypróbuj trik z solą

Na powierzchni płyty indukcyjnej może gromadzić się tłuszcz, resztki jedzenia czy przypalone plamy. Usunięcie wszystkich tych zabrudzeń nie jest łatwe, ponieważ płyta indukcyjna jest raczej delikatna. Trzeba uważać, aby jej nie porysować. Nie można użyć zwykłego mleczka do czyszczenia czy szorstkiej gąbki.

Do wyczyszczenia zabrudzeń powinniśmy użyć wilgotnej ściereczki. Należy przetrzeć nią płytę indukcyjną, a następnie skorzystać z pewnej domowej metody pozbywania się plam. Całość należy posypać solą, sypiąc jej więcej w miejscach, w których widzimy ślady spalenizny. Następnie trzeba odczekać kilkanaście minut, a po tym czasie zacząć delikatnie przecierać powierzchnię płyty. Sól jej nie porysuje, a przy tym zadziała jak peeling, skutecznie usuwając nawet trudne plamy. 

Czytaj też: Nie używaj ręczników papierowych w tych sytuacjach. Efekt będzie odwrotny od oczekiwanego 

Płyta indukcyjna bez plam i smug. Wystarczą dwa składniki

Sól pomaga pozbyć się z płyty indukcyjnej trudnych do usunięcia, zaschniętych plam. Warto jednak na bieżąco dbać o utrzymywanie jej w czystości. Może w tym pomóc samodzielnie przygotowany preparat z octu spirytusowego.

Szklankę wody należy wymieszać ze szklanką octu, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Takim środkiem spryskujemy indukcję, która po przetarciu jest nie tylko czysta, ale i lśniąca. Tym domowym sposobem możemy zresztą wyczyścić również armaturę łazienkową czy kran w kuchni. 

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie