Reklama
Reklama

​Pierz jeansy w ten sposób, a nie wyblakną i na długo zachowają fason

Jeansy to ponadczasowe spodnie, które mogą służyć nam latami. Wykonane z wytrzymałego materiału rzadko kiedy przecierają się czy drą. Jeśli chcemy przedłużyć trwałość jeansów, możemy szczególnie zwrócić uwagę na to, w jaki sposób je pierzemy. Odpowiednie nawyki sprawią, że spodnie będą wyglądać jak nowe nawet lata po ich zakupie.

Jeansy to niezastąpiony element każdej garderoby. Kiedy już znajdziemy naszą ulubioną parę, ciężko jest nam się z nią rozstać. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że ukochana para jeansów będzie się dobrze prezentować przez lata, upewnij się, że pierzesz ją w odpowiednich warunkach.

Jak prać jeansy? W ten sposób nie stracą koloru, ani fasonu

Aby wiedzieć, jak prać jeansy, warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane. Dobre gatunkowo spodnie będą wykonane z klasycznego denimu, czyli grubego i sztywnego splotu bawełny. To materiał, który oddycha i dopasowuje się do ciała, jednocześnie pozostając sztywnym i bardzo wytrzymałym. Należy pamiętać, że dla denimu największym zagrożeniem jest pranie.

Denim to stosunkowo wymagająca tkanina, która najbardziej lubi delikatne pranie. Najlepiej sprawdzi się do tego letnia woda i płyn o delikatnym działaniu. Można prać je ręcznie lub w pralce. Warto wybrać do tego program, który ogrzewa wodę do nie więcej niż 30 st. C, a częstotliwość wirowania bębna nie jest większa niż 800 obrotów na minutę.

Jeśli jeansy mają oryginalny kolor, możemy zastosować prosty zabieg, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że nie wyblakną. Przed wrzuceniem spodni do pralki można je namoczyć w roztworze zimnej wody, soli oraz octu. Pamiętaj również, aby nie używać do prania ich środków wybielających oraz chemii do jasnego prania.

Zobacz także: Planujesz wiosenne mycie okien? Nie każdy moment jest na to dobry

Czy można odświeżyć jeansy bez prania?

Zanim wrzucimy jeansy do prania, zastanówmy się, czy naprawdę tego potrzebują. Spodnie powinniśmy prać jedynie w przypadku dużych zabrudzeń. Denim źle znosi pranie, przez co częste wrzucanie spodni do pralki może sprawić, że szybko stracą kształt oraz kolor.

Dlatego jeśli spodnie są nieświeże, ale nie mają żadnych poważnych zabrudzeń, można zastosować jeden prosty sposób, dzięki któremu zdezynfekujemy materiał i go odświeżymy. Jeansy należy włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Niska temperatura jest doskonałym sposobem na pozbycie się bakterii.

Innym trikiem jest użycie parownicy do ubrań. Ona z kolei wykorzystuje gorące powietrze do odświeżenia materiału, dlatego należy pamiętać, aby nie stosować jej zbyt często — denim nie radzi sobie dobrze z gorącem.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie