Reklama
Reklama

Nie musisz wyciągać deski i żelazka. W ten sposób szybko wyprasujesz ubrania

Prasowanie to dla wielu jeden z najbardziej uciążliwych obowiązków domowych. Wiele osób nie lubi go do tego stopnia, że z domu woli wyjść w pogniecionych ubraniach. Z tego powodu prezentujemy sposoby na prasowanie ubrań bez użycia żelazka i deski do prasowania. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób unikniesz niechlujnego wyglądu.

Prasowanie pochłania dużo czasu i wymaga od nas dużo zachodu. Okazuje się, że niepotrzebnie.

Czy można prasować ubrania bez żelazka?

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które bardzo nie lubią prasować, jest inwestycja w parownice do ubrań. Urządzenie nie jest jednak tanie i nie każdy może chcieć zdecydować się na jej zakup. Z tego powodu warto wybrać alternatywne rozwiązanie, które działa na podobnej zasadzie.

Doskonałym sposobem na prasowanie ubrań jest gorąca para, niezależnie od źródła, z jakiego pochodzi. Oznacza to, że możemy wykorzystać strumień ciepłego wilgotnego powietrza, który pochodzi z gotującej się w czajniku wody czy gorącej kąpieli lub prysznica. Pogniecione ubranie wystarczy powiesić na wieszaku i nadać mu odpowiedni kształt. Pod wpływem pary wodnej ubranie powinno się rozprostować. Dodatkowym plusem jest to, że będzie odświeżone.

Niektórzy w kryzysowych sytuacjach używają do prasowania ubrań prostownicy do włosów. To rozwiązanie, które najczęściej sprawdza się w podróży, kiedy nie mamy szansy na użycie żelazka. Wystarczy urządzenie ustawić na najniższą temperaturę, a następnie przejechać nim po zagnieceniach.

Domowe sposoby na sprytne prasowanie ubrań

Innym sprawdzonym sposobem na rozprostowanie ubrania jest stosowanie sprayów prasujących. Dostępne są w sklepach, ale można je również zrobić samodzielnie w domu za grosze.

Do przygotowania domowego sprayu prasującego potrzebujesz 1,5 szklanki wody, 1 łyżkę octu oraz 1 łyżeczkę odżywki do włosów. Składniki mieszamy ze sobą i przelewamy do butelki z atomizerem. Kilka psiknięć na pognieciony materiał wystarczy, aby go rozprostować.

Do stworzenia sprayu można również wykorzystać szklankę ciepłej wody i łyżeczkę płynu do płukania. Tkanina nie tylko będzie rozprostowana, ale również przestanie się elektryzować. Wystarczy kilka razy spryskać mieszanką tkaninę.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki