Reklama
Reklama

Nie możesz doczyścić opiekacza? Wystarczą 3 składniki i będzie wyglądał jak nowy

Tosty to jedno z najczęściej wybieranych śniadań. Jednak każdy, kto ma w domu opiekacz, wie, jak łatwo on się brudzi, a jak trudno go potem doczyścić. Oczywiście głównym winowajcą tego zamieszania jest rozpuszczony ser, który pod wpływem ciepła przypala się, a następnie zasycha. Z pomocą przychodzi wtedy prosta domowa metoda na szybkie wyczyszczenie opiekacza. Wystarczą ci 3 składniki!

Toster często brudzi się na skutek rozpuszczającego się sera. Jeśli nie wyczyścimy tego od razu, to później bardzo ciężko jest doprowadzić do porządku nasz opiekacz. Jednak może nam w tym pomóc prosty i szybki sposób, który pozwoli pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń i sprawić, że nasze urządzenie będzie lśniło jak nowe. Wystarczy, że zmieszamy ze sobą 3 kuchenne składniki.

Jak szybko i skutecznie wyczyścić opiekacz? Wystarczą te 3 składniki

Czyszczenie opiekacza jest żmudną czynnością i sporo czasu zajmuje doprowadzenie do porządku naszego urządzenia. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu pozbędziemy się szybko wszystkich zabrudzeń, nie wkładając w to wiele wysiłku i nie szorując powierzchni opiekacza.

Wystarczy, że zmieszamy ze sobą trzy składniki, takie jak:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej,
  • 3-4 łyżki mąki ziemniaczanej,
  • pół szklanki wody.

Dokładnie je ze sobą łączymy, tak by masa miała konsystencję ciasta na naleśniki. Następnie wylewamy mieszankę na rozgrzany opiekacz. Po kilku minutach nasza masa się upiecze i równocześnie cały brud z urządzenia przyklei się do niej.

Dzięki temu wystarczy jedynie ściągnąć powstałego "naleśnika" i opiekacz będzie wyglądał jak nowy. Sposób ten możemy wykonywać za każdym razem, gdy użyjemy tostera. Pozwoli nam to skutecznie pozbyć się także tej niewidocznej spalenizny oraz tłuszczu.

Czytaj również: Chleb może być świeży nawet przez dwa tygodnie. Wystarczy, że włożysz to do chlebaka


Jak zapobiegać zabrudzeniom opiekacza? Ten trik znacznie to ułatwi

Wspomniany sposób pomoże nam doczyścić nasz opiekacz, gdy jest zabrudzony po użytkowaniu. Jednak możemy także zapobiegać takiej sytuacji, stosując jeden prosty trik, dzięki któremu zabrudzenia w tosterze nie będą się już pojawiały.

W tym celu wystarczy, że użyjemy papieru do pieczenia, w który zawijamy nasze tosty i w takiej osłonce wkładamy je do opiekacza. Dzięki temu żadne zanieczyszczenia nie wydostaną się poza obręb papieru, a po przygotowaniu posiłku urządzenie będzie nieskazitelnie czyste.

Jednak stosując tę metodę, bardzo ważne jest to, aby kupić papier, który odporny jest na kontaktowe działanie ciepła. Niektórzy producenci zamieszczają na opakowaniu ostrzeżenie o tym, że ich produkt nie może być w bezpośrednim zetknięciu z gorącą powierzchnią, gdyż grozi to zapaleniem. Wobec tego musimy ostrożnie wybierać papier, który użyjemy.


Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie