Reklama
Reklama

Mrówki boją się go jak ognia. Połóż obok drzwi, a nie wejdą do domu

Mrówki wchodzą do domu przez szczeliny, otwarte okna i drzwi w poszukiwaniu pożywienia i bezpiecznego miejsca na założenie gniazda. Nie musisz jednak godzić się na ich obecność, ani wydawać fortuny na środki do zwalczania owadów w sklepach ogrodniczych. Jeśli chcesz się ich pozbyć, połóż ten owoc obok drzwi. To najlepszy domowy sposób na mrówki.

Mrówki mogą być prawdziwym utrapieniem w okresie wiosenno-letnim. W ogrodzie pełnią wiele pożytecznych funkcji, napowietrzając glebę i pozbywając się resztek organicznych, jednak ich obecność w domu nie jest pożądana. A wystarczy tylko mała szczelina, lekko uchylone drzwi lub okno, by zaczęły wchodzić do mieszkania w poszukiwaniu resztek jedzenia.

Jeśli nie chcesz, by owady założyły u ciebie gniazdo i zalęgły się na dobre, wypróbuj ten domowy sposób na mrówki. Przynieś ze spiżarni jeden tani owoc, aby pozbyć się uciążliwego problemu.

To najlepszy sposób na mrówki. Więcej nie wejdą do domu

Jeśli chcesz pozbyć się mrówek z domu, przestań pozostawiać resztki, otwarte napoje i pojemniki z jedzeniem na blatach w kuchni. Regularnie sprzątaj i sięgnij po popularny owoc. Kup grejpfrut, obierz go i rozłóż skórki przy drzwiach i oknach (wszędzie tam, gdzie pojawiają się mrówki). Możesz je zetrzeć na tarce lub położyć w całości obok siebie.

Owady nienawidzą zapachu tego owocu, więc na przyszłość będą trzymać się z daleka od twojego domu. Ten sposób na mrówki ma jeszcze jedną zaletę. W całym mieszkaniu będzie unosić się wspaniały, cytrusowy zapach, idealny na lato. Jeżeli nie masz w spiżarni grejpfruta, ale kupiłeś pomarańcze, mandarynki lub cytryny, je również możesz wykorzystać. 

Może cię zainteresować: Nie tylko lawenda odstrasza komary. Ta pospolita roślina działa również na kleszcze

Nie tylko grejpfrut. Tej słodkiej pułapki mrówki boją się jak ognia

Nie tylko grejpfrut pomoże ci wygrać walkę z mrówkami w domu. Owady te nie przepadają również zapachu niektórych ziół, takich jak: mięta, majeranek lawenda czy pokrzywa. Koniecznie porozkładaj więc te rośliny na parapecie np. w doniczkach. Dzięki temu zyskasz piękną ozdobę okien i pozbędziesz się nieproszonych gości. 

W pobliżu kuchennych szafek, stołów oraz innych miejsc, w których zalęgły się mrówki, rozstawić możesz natomiast słodką pułapkę, której mrówki boją się jak ognia. Wylej na talerzyk żółtko jaja, odrobię miodu i cukru, a owady szybko zgromadzą się w jednym miejscu. Zwabione słodkim aromatem, przykleją się do jedzenia i będą łatwiejsze do wyłapania. 

Czytaj również: Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka                

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki