Reklama
Reklama

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Spryskaj tym firanki, a osy i szerszenie będą się trzymać z daleka od twojego mieszkania. Domowym sposobem całkowicie zniechęcisz owady do wlatywania przez otwarte okna. Zamiast stwarzać zagrożenie swoją obecnością, żerując w pobliżu jedzenia w kuchni, pozostaną tam gdzie ich miejsce, a więc w ogrodzie w pobliżu rabat z pięknymi kwiatami.

Osy i szerszenie pełnią ważną rolę w przyrodzie. Zapylają kwiaty i zjadają mniejsze muchówki, które o tej porze roku zaczynają być bardzo irytujące. Niestety, gdy czują się zagrożone, bywają agresywne, a ich ukąszenia są bardzo bolesne i mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. 

W okresie wiosenno-letnim często zdarza się jednak, że osy i szerszenie nieproszone wlatują do kuchni, łazienki czy sypialni. Pierwsze najczęściej zostają zwabione zapachem słodkości, a drugie przyciąga zwłaszcza alkohol i silne perfumy. Na szczęście istnieje tani domowy sposób, aby szybko odstraszyć te owady. Spryskaj tym firanki, a będą trzymać się z daleka od twojego mieszkania. 

Może cię zainteresować: W tych częściach mieszkania najchętniej kryją się kleszcze. Sprawdź koniecznie

Gdy spryskasz tym firanki, osy i szerszenie będą trzymać się z daleka

Jeśli chcesz odstraszyć szerszenie i osy, regularnie spryskuj firanki domowym preparatem na olejku goździkowego. Już kilka kropel tego produktu, dodanego do wody pozwoli ci stworzyć skuteczną broń do walki z owadami. Wystarczy wymieszać je i przelać do butelki z dyfuzorem. 

Zamiast olejku eterycznego z mięty możesz wykorzystać również: olejek cytrusowy czy z drzewa herbacianego, albo rozsypać na talerzu zmielone ziarna świeżo palonej kawy i tak przygotowane naczynie postawić w pobliżu okien. 

Czytaj również: Wystarczą plasterki cytryny i goździki. Powstrzymasz inwazję komarów, nim na dobre się zacznie

Te rośliny odstraszają osy i szerszenie. Postaw je na parapecie

Dobrze zrobisz również, jeśli postawisz na parapecie rośliny odstraszające owady. Charakterystyczny aromat niektórych gatunków jest bardzo przyjemny dla ludzi, ale osy i szerszenie nie są w stanie go wytrzymać. 

Nieproszeni goście nie będą często wlatywać przez otwarte okna do twojego domu, jeśli stworzysz naturalną barierę ochronną w postaci porozstawianych doniczek z:

  • pelargoniami (niektóre gatunki)
  • macierzanką cytrynową
  • bratkami
  • tymiankiem
  • piołunem
  • miętą
  • wrotyczem pospolitym

Na pewno warto również zainwestować w zakup moskitiery, które sprawdzają się lepiej od lepów dostępnych w sklepach ogrodniczych (są dobre na pojedyncze owady). Takie rozwiązanie zapobiegnie także obecności komarów, much czy ciem, które wieczorami wabi światło lamp w twoim domu.  

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | szkodniki w ogrodzie