W tych częściach mieszkania najchętniej kryją się kleszcze. Sprawdź koniecznie
Kleszcze występują zwykle w lesie w zacienionych i wilgotnych miejscach. Z tego powodu dla wielu osób niespodzianką może być to, że pojawiają się czasami również w naszych domach. Odkryj, w jaki sposób kleszcze mogą zostać przeniesione do wnętrza mieszkania oraz, gdzie trzeba ich szukać. Okazuje się, że do walki z nimi najlepiej sprawdzą się naturalne środki.
Kleszcze występują w lasach, parkach oraz w przydomowych ogrodach. Wnętrze naszych mieszkań i domów nie są dla nich przyjazne. W niektórych sytuacjach mogą jednak zostać do nich przeniesione przez człowieka czy pupila. Gdzie najczęściej kryją się we wnętrzach?
Kleszcze mogą osadzać się na naszych ubraniach, włosach, a nawet sierści naszych zwierząt. To właśnie w taki sposób pojawiają się w domach i mieszkaniach. To właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzanie całego ciała i ubrań po powrocie do domu.
Przez to, że kleszcze nie potrafią latać, wspinać się, ani skakać, możemy spodziewać się, że ich gniazda będą znajdowały się w nisko położonych miejscach. Warto ich poszukać w miejscach, gdzie jest wilgoć, cień oraz spokój, ponieważ takie warunki odpowiadają im najbardziej.
Gniazda kleszczy mogą pojawiać się pod listwami przypodłogowymi oraz w końcówkach zasłon. Rozpoznasz je po dużej liczbie przezroczystych, brązowych lub czarnych jajeczek, które mogą przypominać kawior.
Zobacz także: Dzięki temu szybko pozbędziesz się much. Nie musisz kupować lepów i drogich, chemicznych sprayów
Gniazda kleszczy najlepiej pozbyć się przez ręczne zebranie jajeczek i wyrzucenie ich. Miejsca, w których były, warto spryskać preparatami odstraszającymi pajęczaki.
Kleszcze są głuche i ślepe, a swoje ofiary poznają po zapachu. To właśnie dlatego jednym z najlepszych sposobów na odstraszenie ich, jest zastosowanie naturalnych aromatów, które je odstraszą
Aby zapobiec powrotowi kleszczy, możemy zaopatrzyć się w naturalne olejki zapachowe, które będą dla nich odpychające. Są to intensywne zapachy ziół — rozmarynu, wrotyczu, lawendy, cytrusów lub geranium. Można je rozcieńczyć oliwą lub wodą, a następnie spryskać powierzchnie w domu, narażone na obecność kleszczy. Jeśli wybieramy się do lasu, możemy również stosować je bezpośrednio na skórę, aby zapewnić sobie ochronę przed kleszczami.
Zobacz też:
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć
Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle
Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien