Reklama
Reklama

​Gdzie wyrzucać torebki po herbacie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Miliony Polaków codziennie pije herbatę. Bez wątpienia ten napój jest jednym z klasycznych dodatków zarówno do śniadania, jak i kolacji. Okazuje się jednak, że po jego wypiciu wielu z nas może popełniać duży błąd, gdyż nie zwraca uwagi na jeden szczegół. Dowiedz się, gdzie wyrzucać zużyte torebki po herbacie.

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie?

Najczęściej spotykamy dwa rodzaje herbaty — liściastą, czyli tzw. sypaną i ekspresową, którą najczęściej nazywamy po prostu herbatą w torebkach. W przypadku tej pierwszej fusy najczęściej wyrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. Możemy także umieszczać je w kontenerach z napisem "BIO", jeśli takie znajdą się w naszym gospodarstwie domowym. Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku herbaty ekspresowej. Gdzie wyrzucać torebki po herbacie? Musimy zwrócić uwagę na jeden szczegół, który jest w tej kwestii niezwykle ważny.

Sprawdź również: Wyczyść tym ekran telewizora. Na długo pozbędziesz się kurzu i smug

Chodzi o materiał, z którego wykonane są... woreczki. Jeśli jest to papier i do jej zszycia nie został wykorzystany metalowy zszywacz, możemy je wyrzucić do kontenera na bioodpady. Jednak torebki do herbaty mogą być również wykonane z nylonu lub polipropylenu, w takiej sytuacji muszą trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Tak samo powinniśmy działać, jeśli znajdują się w nich metalowe elementy np. zszywki. Pamiętajmy również, że sznureczek oraz etykietę, która znajduje się na jego końcu, musimy oddzielić od torebki. Szczególnie jeśli naszą torebkę wyrzucamy do bioodpadów.

Sprawdź również: Dodaj łyżkę tego produktu do wody, a buraki ugotują się w błyskawicznym tempie

Wynika to przede wszystkim z faktu, że na tych elementach może znajdować się klej, a także dlatego, że najczęściej są to materiały syntetyczne. W takim przypadku musimy je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Pamiętajmy również o tym, że choć woreczki od herbaty nie są dużymi (pod względem gabarytów) odpadami, ilość spożywanych przez nas produktów może sprawić, że warto zadbać o prawidłową segregację.

Zobacz też:

Zmniejszają ryzyko sklerozy i demencji. Wystarczy jeść kilka sztuk dziennie

Złoty napój z Indonezji. Pij codziennie, a zapomnisz o przeziębieniu i problemach z trawieniem

Zalewasz suszone grzyby taką wodą? Masz jak w banku, że będą twarde i gorzkie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: recykling