Reklama
Reklama

Denerwuje cię psia sierść na fotelach i kanapie? Spryskaj tym meble, a problem zniknie

Każdy miłośników czworonogów zna doskonale problem, jakim jest wszechobecna w domu sierść. Szczególnie ciężko usuwa się ją z tapicerowanych mebli, takich jak kanapa czy fotel. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które nieco ułatwią nam tę czynność. Podpowiadamy, jak zrobić własny preparat, dzięki któremu sierść nie będzie już dłużej problemem.

Właściciele zwierząt często muszą zmagać z problemem sierści, która osadza się na wielu powierzchniach w domu. Szczególnie dużo jest jej na kanapach czy fotelach. Co więcej, usuwanie jej jest mozolne i trudne. Jednak znając prosty trik, możemy znacznie ułatwić sobie świąteczne porządki i szybko pozbyć się sierści.

Jak zabezpieczyć kanapę przed sierścią? Ten preparat jest niezastąpiony

Możemy w szybki sposób ułatwić sobie sprzątanie sierści z kanapy i innych tapicerowanych powierzchni. Wystarczy, że przygotujemy domowy preparat, który sprawi, że nie będzie ona się tak łatwo osadzać na meblach.

W tym celu wystarczy, że szklankę wody, zmieszamy z pięcioma łyżkami octu spirytusowego oraz łyżką gliceryny. Wszystkie te składniki dokładnie łączymy ze sobą, a następnie przelewamy je do butelki z atomizerem.

Tak przygotowanym preparatem spryskujemy kanapę, dzięki czemu powierzchnia nie będzie się tak łatwo elektryzowała. W rezultacie sprawi to, że sierść znacznie rzadziej będzie się przyczepiała do naszych mebli.

Czym usunąć sierść z kanapy? Ten trik ułatwi ci sprzątanie

Jednak nawet po zastosowaniu tego preparatu nieuniknione jest to, że i tak sierść będzie gościła na naszej kanapie. Każdy właściciel czworonogów wie, że usunięcie jej nie jest łatwe, nawet za pomocą odkurzacza. Wobec tego warto wykorzystać trik, który pomoże nam zaoszczędzić nieco czasu podczas sprzątania.

Do tego przyda nam się zimna woda oraz lateksowa rękawiczka. Nakładamy ją na dłoń i zanurzamy w zimnej wodzie. Wilgotną rękawiczką pocieramy tapicerkę do momentu, aż sierść zacznie się zwijać w większe kłęby, które łatwiej będzie nam zdjąć. Dzięki temu sposobowi szybko i łatwo pozbędziemy się sierści z kanapy.

Czytaj również: Ramy okna pożółkły? Zrób prosty, domowy środek, a znów będą nieskazitelnie białe

Czym usunąć sierść z ubrań?

Pupile pozostawiają swoją sierść nie tylko na meblach, ale i na ubraniach. Na szczęście i w tym przypadku istnieje prosty sposób, dzięki któremu pozbędziemy się sierści również z ciuchów.

W tym celu musimy przed praniem, wlać do pojemnika na detergent pół szklanki octu i ustawić naszą pralkę tak jak zawsze, a następnie dodać proszek i włączyć cykl. Dzięki temu po praniu sierść nie pozostanie na naszych ubraniach i będziemy mogli cieszyć się świeżą odzieżą.

Oprócz tego pamiętajmy także o codziennej pielęgnacji ciuchów i usuwaniu sierści za pomocą rolek do ubrań czy mokrych ściereczek.

Zobacz też:

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

Wkładasz gorące garnki do lodówki? Lepiej przestań, awaria to tylko jedna z konsekwencji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki