Reklama
Reklama

Pralka "skacze" podczas prania? Najprawdopodobniej popełniasz ten błąd

Jeżeli twoja pralka nie chodzi spokojnie, tylko "skacze jak oszalała" podczas wirowania, powinieneś jak najszybciej zareagować. W przeciwnym razie możesz szybko uszkodzić swoje urządzenie. Przyczyny nietypowego działania pralki mogą być różne, ale niekoniecznie musi być to konsekwencja poważnej usterki. Wina może leżeć również po twojej stronie.

Po długich poszukiwaniach zakupiłeś wreszcie nową, wymarzoną pralkę, która idealnie pasuje do wystroju łazienki, ale już po kilku minutach po włączeniu zaczęła zachowywać się nietypowo? 

Jeżeli twoja pralka "skacze" podczas wirowania, nie ignoruj sytuacji, ale nie oddawaj też od razu urządzenia do naprawy czy reklamacji. Zanim samodzielnie nie sprawdzisz tych kilku rzeczy, nie ma sensu, żebyś wzywał specjalistę. Czasami bowiem przyczyna tego problemu  okazuje się być błahostką, a jego samodzielne usunięcie nie powinno zająć ci dłużej niż 5 minut. 

Dlaczego pralka "skacze" podczas prania? Na te rzeczy możesz mieć wpływ

Jeżeli twoja nowa pralka "skacze" i jest głośna podczas pracy, to najpierw sprawdź, czy aby na pewno zdjąłeś blokady transportowe bębna po jej przyniesieniu do łazienki. W zależności od producenta urządzenia, śrubki mogą być one usytuowane w różnych miejscach, ale możesz łatwo poznać ich lokalizację, zaglądając do instrukcji obsługi.

Nie jest to jednak jedyna przyczyna, dla której pralka zachowuje się nietypowo podczas użytkowania. Często skacze ona podczas wirowania z uwagi na nieprawidłowe wypoziomowanie w miejscu, w którym została postawiona. Pamiętaj, że nóżki urządzenia są regulowane na śrubach, więc możesz ustawić ją równo, nawet jeśli podłoga nie jest idealnie symetryczna. Jeżeli tego nie zrobisz, nie zdziw się, jeżeli twoja pralka podczas pracy nagle zacznie przemieszczać się po podłodze podczas pracy.

A jeśli nie popełniłaś żadnego z wyżej opisanego błędu, to być może po prostu przeładowałeś bęben pralki zbyt dużą ilością ubrań. Nie zapominaj o tym, że urządzenie ma swoją określoną ładowność.

Może cię zainteresować: Suszysz pranie na kaloryferze? Przeczytaj, a więcej tego nie zrobisz

Nie zawsze ty jesteś winowajcą. Pralka może również "skakać" przez usterkę

Zdarza się jednak, że przyczyna nie leży po stronie użytkownika pralki, tylko jest winą wadliwego urządzenia. Jeżeli jesteś przekonany, że nie popełniłeś żadnego z wyżej opisanych błędów, przyczyną nietypowego zachowania urządzenia może być uszkodzenie jego amortyzatorów, sprężyn, lub innych elementów. W takiej sytuacji nie pozostaje ci jednak nic innego, jak tylko wezwać fachowca, który dokona profesjonalnej ekspertyzy uszkodzenia.

Czytaj również: Jak prać wełniany sweter? Dzięki temu latami będzie wyglądał jak nowy

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki