Reklama
Reklama

​Denerwują cię reklamy na telefonie? W ten sposób pozbędziesz się ich w kilka minut

Czasy, w których mogliśmy spokojnie przeglądać strony internetowe czy korzystać z aplikacji, odeszły bezpowrotnie do lamusa. Teraz z każdej strony jesteśmy atakowani różnymi okienkami, zgodami czy reklamami, które nierzadko zajmują większość ekranu. Jak temu zaradzić? Poznaj sposób, który w kilka minut pozwoli pozbyć się denerwujących reklam raz na zawsze.

Wyciągasz brudne naczynia ze zmywarki? Sprawdź, jaki nawyk powinieneś zmienić, by od tego momentu twoje naczynia lśniły jak nowe po każdym myciu.

Wejdź w ustawienia i pozbądź się reklam kilkoma kliknięciami

Problem z nadmiernym wyświetlaniem reklam dotyczy przede wszystkim użytkowników smartfonów z systemem Android. Dzieje się tak przez platformę Google Ads. Umożliwia ona publikowanie reklam przez reklamodawców w dowolnym miejscu na stronie internetowej. Większość aplikacji pobranych z Google Play powinna być zweryfikowana, jednak może się zdarzyć, że pobierzemy program "zainfekowany". Jeśli zauważymy, że w naszych aplikacjach nagle jest o wiele więcej reklam, powinniśmy przeanalizować ostatnio pobrane programy. Jest też opcja kompleksowa — przytrzymaj przycisk wyłączania, a następnie kliknij Wyłącz w trybie awaryjnym. W ten sposób z telefonu zostaną usunięte ostatnio pobrane aplikacje.

Sprawdź również: Po sprzątaniu obsypuję tym brudnego mopa. Po 5 minutach jest świeży i pachnący, jak nowy

Podobna sytuacja może również mieć miejsce w wyszukiwarce internetowej, z której korzystamy na smartfonie. W takim przypadku wystarczą trzy kliknięcia, by pozbyć się uciążliwych reklam. W Google Chrome wystarczy otworzyć przeglądarkę, kliknąć ikonkę trzech kropek w prawym górnym rogu, następnie wejść w Ustawienia i wyłączyć dwie opcjePop-up’y i przekierowania oraz Uciążliwe reklamy. Wykonując te kroki, nie powinieneś się już martwić żadnymi reklamami w swojej wyszukiwarce czy w aplikacjach.

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | WiFi