Reklama
Reklama

Chcesz zmniejszyć rachunki za wodę? Włóż to do spłuczki

Rachunki za wodę potrafią nas negatywnie zaskoczyć swoją wysokością. Wtedy to szukamy sposobów, aby skutecznie je zmniejszyć. Jedną z mało znanych metod, które pomogą nam zaoszczędzić nieco wody, jest włożenie pewnego przedmiotu do spłuczki. Sprawdź, co w niej umieścić i w jaki sposób to działa.

Rosnące koszty za media to problem, który dotyka każdego z nas. Wobec tego wiele osób poszukuje rozwiązań, które pozwolą im m.in. zmniejszyć rachunki za wodę. Na szczęście istnieje pewien sposób, który pomoże nam ograniczyć jej zużycie. Wystarczy, że zastosujemy pewien trik ze spłuczką. Podpowiadamy, co trzeba zrobić.  

Jak zmniejszyć rachunki za wodę? Ten przedmiot warto włożyć do spłuczki

Chcąc płacić mniej za wodę, warto przyjrzeć się bliżej spłuczce. W teorii korzystanie z niej to tylko jedno wciśnięcie guzika, jednak podczas całego procesu spłukiwania wody zużywamy duże ilości wody. Niektórzy posiadają spłuczki posiadające rozróżnienie na małe i duże spłukiwanie, jednak w wielu domach wciąż znajduje się pojedynczy przycisk. Naciśnięcie go nawet jeden raz powoduje, że całkowicie opróżniamy zbiornik z wody.

Wobec tego, jeśli zastanawiamy się, jak zmniejszyć rachunki za wodę, warto sięgnąć po plastikową butelkę o pojemności 0,5 l. Na początek zakręcamy zawór doprowadzający wodę i opróżniamy zbiornik. Butelkę wypełniamy wodą i wkładamy do spłuczki, a następnie odkręcamy zawór. Dzięki temu w spłuczce zmniejszy się ilość wody, a co za tym idzie, będzie ona pobierana w mniejszych ilościach niż dotychczas.

Czytaj również: Od dawna wrzucam taką gąbkę do prania. Dzięki niej pozbyłam się irytującego problemu

Co zrobić, by jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie wody? Te zasady są kluczowe

Istnieje również kilka innych sposobów na oszczędzanie wody. Na przykład, aby jej nie marnować, to do butelki, którą włożymy do spłuczki, możemy wlać wodę z kąpieli lub po sprzątaniu. Dodatkowo powinniśmy wprowadzić kilka nowych nawyków, dzięki którym nasze rachunki będą o wiele niższe.

Jedną z podstawowych, ale często pomijanych zasad jest zakręcanie wody podczas mycia zębów. Oprócz tego nie spłukujemy w toalecie chusteczek po wytarciu nosa, tylko wynieśmy je do kosza. Pamiętajmy także, by pralkę i zmywarkę włączać dopiero wtedy, gdy będą one całkowicie zapełnione.

Chcesz szybko i łatwo wyczyścić toaletę? Włóż to do spłuczki

Trik z butelką to nie jedyny sposób, w którym możemy włożyć jakiś element do spłuczki, by usprawnić działanie toalety. Okazuje się bowiem, że dobrym sposobem na wyczyszczenie muszli, jest włożenie do spłuczki pasty do zębów. Mało kto wie, że produkt ten świetnie czyści takie powierzchnie.

Wystarczy, że opakowanie pasty do zębów ponakłuwamy za pomocą szpilki tak, by utworzyć dziurki, dzięki którym pasta będzie wydostawała się na zewnątrz. Następnie otwieramy spłuczkę w toalecie i wkładamy przedmiot do środka. Sprawi to, że podczas każdego spłukiwania będą się uwalniały małe ilości pasty, które pomogą utrzymać toaletę w czystości. Co więcej, dzięki tej metodzie w łazience będzie unosił się przyjemny zapach.

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki