Reklama
Reklama

Jak szybko i skutecznie wyczyścić grilla? Te sposoby cię zaskoczą

Ciepłe dni zachęcają do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu i grillowania. Jednak, aby potrawy były smaczne, musimy odpowiednio zadbać o sprzęt, dokładnie go czyszcząc. Niestety zazwyczaj jest to żmudne i trudne zajęcie, ponieważ zabrudzenia ciężko jest usunąć. Z pomocą przychodzą jednak sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko wyczyścimy grill. Sprawdź, jak to zrobić.

Wiosenno-letni czas kojarzy się nieodłącznie z grillowaniem. Jednak po każdej takiej uczcie czeka na nas niemiły obowiązek, jakim jest czyszczenie rusztu. Na szczęście nie musi to już dłużej być problemem, ponieważ istnieją proste sposoby na pozbycie się zabrudzeń z grilla. Podpowiadamy, czego użyć, aby usunąć resztki i zaschnięty tłuszcz.

Jak przygotować grilla?

Sezon grillowy w pełni, więc warto wiedzieć, jak odpowiednio dbać o sprzęt, aby nie tylko służył przez wiele lat, ale i by jedzenie przygotowywane na nim było smaczne. Wobec tego, jeśli długo nie używaliśmy naszego grilla, musimy na początek usunąć z niego kurz, używając do tego wilgotnej ściereczki zamoczonej w płynie do naczyń. Następnie całość wycieramy do suchości za pomocą ręcznika kuchennego.

Ważne jest także to, by po użyciu grilla od razu usuwać z niego resztki jedzenia, póki jest on jeszcze ciepły. Do tego przyda się drewniana szpatułka. Lepiej zrobić to od razu, ponieważ przypalone i pozostawione resztki są trudniejsze do usunięcia po zaschnięciu.

Czytaj również: Gdzie wyrzucasz stare buty? Większość osób wybiera zły kontener

Czyszczenie grilla - jak to zrobić?

Ruszt podczas używania bardzo łatwo ulega zabrudzeniom. Warto więc wiedzieć, jak czyścić grill łatwo i skutecznie. Przede wszystkim przydadzą nam się do tego odpowiednie akcesoria. Do trudnych zanieczyszczeń najlepiej używać metalowego drapaka lub szczotki z twardym włosiem. Natomiast do zwykłego czyszczenia grilla, możemy wykorzystać gąbeczkę lub chropowaty zmywak.

Oprócz tego warto znać sposoby na skutecznie wymycie rusztu. Przedstawiamy sprawdzone metody, dzięki którym grill będzie lśnił. Oto czego należy użyć:

  • Kwasek cytrynowy - zawiera on składniki, które pomogą nam przywrócić blask nawet tym najmocniej zabrudzonym częściom grilla. Produkt dodatkowo sprawi, że kratka nabierze ładnego połysku.
  • Kostka do zmywarki - wystarczy, że lekko zmoczymy ją wodą i użyjemy zamiast gąbeczki, podczas przecierania poszczególnych elementów, a szybko i łatwo pozbędziemy się przypalonych resztek oraz zaschniętego tłuszczu.
  • Cebula - to mało znany, ale niezwykle skuteczny sposób na czyszczenie grilla. Wystarczy, że nabijemy cebulę na widelec i przetrzemy nią ciepły rożen. Dzięki temu warzywo rozpuści tłuszcz i ułatwi jego późniejsze usunięcie.
  • Folia aluminiowa - wystarczy zwinąć folię w kulkę i energicznie przetrzeć nią elementy rusztu. Dzięki temu folia zadziała jak druciany zmywak i usunie przypalone resztki jedzenia.
  • Gazeta - do czyszczenia grilla może przydać się również gazeta, która pozwala usunąć zabrudzenia z rusztu. Musimy jedynie ją mocno zgnieść i użyć do przetarcia poszczególnych elementów, a papier świetnie wchłonie nagromadzony tłuszcz.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki