Reklama
Reklama

Masz ten owoc w kuchni? Dzięki niemu wysprzątasz całą łazienkę

Do sprzątania łazienki najczęściej używamy sklepowych produktów, które są skuteczne, ale niestety niezbyt korzystne dla środowiska oraz naszego samopoczucia. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, dzięki któremu za pomocą popularnego owocu wysprzątamy całą łazienkę, która nie tylko będzie po tym zabiegu lśniła, ale i pięknie pachniała. Sprawdź, czego użyć do czyszczenia.

Łazienka w szczególności wymaga naszej uwagi, jeśli chodzi o czystość i higienę. Szukając ekologicznego, taniego i prostego sposobu na skuteczne posprzątanie tego pomieszczenia, warto przygotować domowy środek czystości, który stworzymy przy użyciu cytryny. Podpowiadamy, jak go zrobić i jak stosować.

Dlaczego warto sprzątać w ekologiczny sposób?

Podczas sprzątania najczęściej używamy gotowych produktów do czyszczenia, które kupujemy w sklepach. Jednak warto rozważyć ekologiczne sprzątanie i wykorzystywać domowe środki czystości, ponieważ dzięki temu nie tylko zadbamy o środowisko, ale także o nasze zdrowie.

Wynika to tego, że chemiczne produkty do czyszczenia mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie już w trakcie sprzątania. Wywołują one niejednokrotnie bóle głowy, mdłości, kaszel czy podrażnienia oczy. Co więcej, negatywnie wpływają one na naszą planetę, ponieważ powodują zanieczyszczenie wód.

Wobec tego warto zmienić nawyki i zacząć stosować domowe środki czystości, które nie tylko nie będą negatywnie wpływały na zdrowie i środowisko, ale i pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Jednym ze sprawdzonych sposobów, jest sprzątanie cytryną.

Z racji tego, że obfituje ona w kwas cytrynowy, działa jak naturalny odkamieniacz i rozpuszczalnik tłuszczów. Dzięki temu świetnie sprawdza się podczas usuwania osadów wapiennych i innych zabrudzeń w łazience. Dodatkowo ma ona przyjemny zapach, który wzmacnia uczucie świeżości po sprzątaniu.

Czytaj również: Gdzie wyrzucasz stare buty? Większość osób wybiera zły kontener

Jak wyczyścić łazienkę za pomocą cytryny?

Sprzątanie przy użyciu cytryny nie tylko jest ekologiczne, tanie i zdrowe, ale i bardzo łatwe, a przy tym skuteczne. Do czyszczenia łazienki w ten sposób, będziemy potrzebowali:

  • cytrynę (ilość zależną od wielkości pomieszczenia),
  • sól,
  • miskę,
  • szczoteczkę do zębów.

Cały proces zaczynamy od wymieszania pół szklanki soli z sokiem wyciśniętym z cytryny. Z tych składników, ma powstać gęsta pasta oczyszczająca. Następnie nakładamy ją za pomocą szczoteczki do zębów na wszystkie powierzchnie w łazience, które chcemy wyczyścić. W szczególności warto skupić się na obszarach, na których występują osady wapienne, czyli np. na bateriach czy umywalkach.

Pastę pozostawiamy na kilka minut, aby mogła zadziałać. Po upływie tego czasu za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki oczyszczamy powierzchnię. W przypadku bardzo zabrudzonych miejsc używamy szczoteczki do zębów, aby móc dokładnie wyczyścić dany obszar. Na koniec spłukujemy domowy środek czystości i polerujemy powierzchnię za pomocą suchej ścierki. Dzięki temu nasza łazienka będzie lśniła i pięknie pachniała.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie