Reklama
Reklama

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Odwiecznym problemem podczas sprzątania mieszkania jest czyszczenie telewizora. To właśnie na nim osiada dużo kurzu, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także utrudnia oglądanie programów, pogarszając ich jakość. Jak skutecznie wyczyścić ekran telewizora i jego inne części? Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Telewizor to delikatny sprzęt elektroniczny, którego nie możemy czyścić przypadkowym preparatem. Zapomnijmy o płynie do naczyń i aerozolach do czyszczenia mebli. Przedstawiamy popularne metody na mycie różnych ekranów, a także uniwersalny, domowy sposób, znany przez nielicznych

Jak czyścić ekran telewizora z kurzu?

Delikatne ekrany LED i LDC musimy czyścić specjalnymi płynami, które zawierają środki antystatyczne, zapobiegające osiadaniu kurzu. Warto nakładać je miękkimi ściereczkami z mikrofibry. 

Inaczej wycieramy z kurzu ekrany OLED, cechujące się warstwą antyrefleksyjną, która szybko może ulec uszkodzeniu. W tym przypadku czyścimy telewizor krótko i używamy mokrej ściereczki tylko przy wyjątkowo dużych zabrudzeniach. 

Bardzo skutecznym sposobem, znanym przez nielicznych jest czyszczenie ekranu telewizora roztworem z wody destylowanej i octu. Składniki te mieszamy ze sobą w proporcji 1:1. Ten płyn nakładamy na zwilżoną ścierkę. Dzięki tej metodzie kurz przestanie osiadać na urządzeniu. 

Nie tylko ekran. Jak czyścić inne części telewizora?

Telewizor, podobnie jak inne sprzęty elektroniczne, wymaga regularnego czyszczenia. Dzięki temu wygląda estetycznie, a jego żywotność zostaje przedłużona. Jak zatem czyścić inne części telewizora?

Na początek należy odłączyć urządzenie od prądu. Zaczynamy od czyszczenia wszelkich otworów i wejść patyczkami higienicznymi, uważając, aby nie wepchnąć do nich dodatkowego brudu. Do tej czynności możemy również używać sprężonego powietrza

W kolejnym kroku myjemy obudowę telewizora, przy użyciu czystej ścierki, zwilżonej wodą z płynem do naczyń. Z tył sprzętu zbiera się najwięcej kurzu, dlatego tam warto zastosować odkurzacz z miękką szczotką. Przed podłączeniem sprzętu do kontaktu należy odczekać, aż wszystkie części będą całkowicie suche. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak szybko umyjesz kratkę wentylacyjną. Bez wysiłku i szorowania

Nieprawidłowe mycie ekranu. Tych rzeczy nie rób

Często bywa tak, że ekran telewizora jest brudny nie tylko od kurzu, ale też przez odciśnięte place dzieci, resztki jedzenia albo zacieki z soku. W takiej sytuacji łatwo można popełnić błąd. 

Nigdy nie wycieramy ekranu twardą ściereczką. Nie zeskrobujemy także zaschniętych resztek przy użyciu noża. Tej delikatnej powierzchni może zaszkodzić nawet ręcznik papierowy. Te metody przyczyniają się do niszczenia sprzętu.

Zawsze używajmy zwilżonej, miękkiej ścierki z mikrofibry. Stosujmy ją jednak tylko na tych fragmentach ekranu, gdzie rzeczywiście jest to niezbędne.  

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie