Reklama
Reklama

Brzydki zapach z kosza na śmieci przestanie być problemem. Wystarczy ta jedna rzecz

Często pojawiającym się i nawracającym problemem jest brzydki zapach z kosza na śmieci. Najczęściej jest on skutkiem, wyciekającej z worka cieczy. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, który pozwoli nam pozbyć się tego kłopotu i sprawi, że nieprzyjemna woń zniknie. Sprawdź, co zrobić, aby kosz na śmieci nie wydzielał brzydkiego zapachu.

Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci, nie tylko musimy go regularnie czyścić, ale również warto zastosować prosty trik, który zniweluje nieprzyjemną woń. Dzięki niemu kłopot zniknie, a my będziemy mogli cieszyć się czystą i pachnącą kuchnią. Podpowiadamy, jak zapobiegać brzydkiej woni z pojemnika na śmieci.

Jak dbać o czystość kosza na śmieci?

Jeżeli chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci, musimy przede wszystkim zadbać o jego czystość. Warto więc regularnie go myć. W tym celu możemy użyć pół litra ciepłej wody, wymieszanej z płynem do naczyń.

Tak przygotowanym roztworem dokładniej czyścimy wnętrze pojemnika na śmieci i wycieramy je do sucha ręcznikiem papierowym. Dzięki temu kosz zachowa świeżość. Jeżeli jednak nie wykonywaliśmy tej czynności systematycznie i mamy do czynienia z gorszymi zabrudzeniami, warto sięgnąć po sodę oczyszczoną.

Mieszamy ją z niewielką ilością wody tak, by powstała papką. Przecieramy nią wnętrze kosza, a później wycieramy go do sucha. Możemy również pozostawić nieco sody na dnie pojemnika, ponieważ pomoże to ograniczyć rozwój grzybów, pleśni i innych bakterii.

Oprócz tego podczas kupna pojemnika zwróćmy uwagę na to, z czego jest on wykonany. Metalowe kosze na śmieci nie sprawdzają się w kuchni, ponieważ pod wpływem wilgoci szybko rdzewieją, a ich czyszczenie jest trudniejsze, niż w przypadku pojemników plastikowych.

Czytaj również: Gdzie wyrzucać torby po pieczywie w supermarketu? Większość osób ma z tym problem

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem z kosza na śmieci?

Jeżeli jednak pomimo systematycznego czyszczenia, z naszego kosza nadal wydobywa się nieprzyjemny zapach, to warto zadbać o dodatkowe aspekty, które pomogą go zneutralizować. Często problem ten wynika z tego, że na dnie worka zbiera się ciecz i różnego rodzaju soki z pozostałości kuchennych.

Chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci, warto zastosować prosty trik. W tym celu na wacik kosmetyczny wylewamy nieco olejku eterycznego i kładziemy go na wyłożone wcześniej kartonem dno pojemnika. Dzięki temu karton będzie wchłaniał wyciekającą ciecz, a wacik zahamuje nieprzyjemny aromat.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki