Reklama
Reklama

​Brudne palniki kuchenki gazowej będą tylko wspomnieniem. Te dwa składniki w mig usuną brud

Brudna płyta gazowa to zmora wszystkich jej użytkowników. Praktycznie po każdym gotowaniu zostają na niej nieprzyjemne plamy, które ciężko usunąć. W niektórych przypadkach nawet specjalistyczne środki czyszczące nie pomagają. Sprawdź, jak przygotować skuteczny domowy środek czyszczący płytę gazową.

Tylko dwa składniki wystarczą do przygotowania domowego środka czyszczącego płytę gazową

Do najskuteczniejszych środków czyszczących do płyty gazowej należy peeling, który przygotowujemy z soli i soku z cytryny. Wystarczy połączyć składniki w takich proporcjach, by otrzymać pastę o konsystencji mokrego piasku. Nakładamy ją na zabrudzoną powierzchnię, pozostawiamy na kilka minut, a następnie dokładnie szorujemy.

Podobną pastę możemy przygotować, wykorzystując sodę oczyszczoną oraz ocet. Te dwa składniki również mieszamy, by uzyskać konsystencję mokrego piasku, a następnie nakładamy tak przygotowany peeling na brudną kuchenkę gazową i zostawiamy na kilka minut. Na koniec wystarczy wyszorować palniki.

Jeśli ani jeden z powyższych sposobów nie usunie w całości zabrudzeń, można wykorzystać mieszankę wody i octu. Wystarczy połączyć oba składniki w proporcjach 1:1, spryskać nią palniki i pozostawić na minimum godzinę. Po tym czasie czyścimy kuchenkę szczotką z twardym włosiem lub drucianą gąbką. Na koniec przecieramy do czysta czystą ścierką z wodą.

Sprawdź również: Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie podjazdu będzie szło ci jak bułka z masłem

Brudna płyta gazowa to nie tylko brzydki widok, ale także niebezpieczeństwo

Warto pamiętać, że brudna płyta gazowa to nie tylko element, który wpływa negatywnie na estetykę kuchni, ale może również stanowić niebezpieczeństwo. Przecież te zabrudzenia to nic innego, jak resztki gotowanych pokarmów oraz tłuszcz. W momencie, gdy na płycie będzie dużo brudu, a my włączymy palniki, może dojść do zapalenia tych resztek, a w konsekwencji nawet do pożaru kuchenki. Drugą potencjalną konsekwencją zabrudzenia płyty gazowej jest zmniejszenie ulatniania się gazu, przez co znacznie dłużej trzeba podgrzewać naczynia.

Zobacz też:

Wcale nie ryż. Najlepszy pochłaniacz wilgoci zrobisz z tej przyprawy

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie