Reklama
Reklama

Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie podjazdu będzie szło ci jak bułka z masłem

Nie przepadasz za zimą, bo o tej porze roku zawsze tracisz mnóstwo czasu i energii na odśnieżanie podjazdu wokół domu? Wystarczy, że zastosujesz prosty trik, a ta przykra czynność od razu stanie się dla ciebie o wiele przyjemniejsza. Po prostu posmaruj tym łopatę, a odgarnianie śniegu już zawsze będzie szło ci jak bułka z masłem.

Zima to magiczna pora roku, zwłaszcza wtedy, gdy w grudniu pada śnieg. Na pewno jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że taka pogoda pociąga za sobą przykry obowiązek odśnieżania chodnika oraz podjazdu wokół domu. 

Na pewno nie jest to przyjemna czynność, ale niestety musisz ją wykonać. Jeżeli jednak chcesz szybciej i łatwiej uporać się z tym przykrym obowiązkiem, po prostu posmaruj łopatę do odśnieżania tym produktem z kuchennej szafki, a śnieg nie będzie się za każdym razem do niej przyklejał.

Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie zawsze będzie szło ci jak bułka z masłem

Jeżeli chcesz znacznie skrócić czas odśnieżania chodnika lub podjazdu wokół domu, do przerzucania białego puchu zawsze używaj łopaty posmarowanej... olejem rzepakowym. Wystarczy użyć go odrobinę, a do jego rozprowadzenia po powierzchni urządzenia możesz wykorzystać papier lub suchy ręcznik papierowy. 

Choć może wydawać się to absurdalnym pomysłem, ten trik naprawdę działa z uwagi na tłustą konsystencję produktu, dzięki któremu ogarniany z podjazdu śnieg nie będzie przyklejał się do łopaty

Może cię zainteresować: Kup w aptece za mniej niż 10 zł. Zamarznięte drzwi w samochodzie przestaną być problemem

Nie tylko olej. Te produkty również ułatwią ci odświeżanie podjazdu

Jeżeli w domu nie masz akurat oleju rzepakowego, to pracę ułatwić możesz sobie również, wykorzystując inny produkt o tłustej konsystencji. W tym celu możesz udać się do łazienki w poszukiwaniu... wazeliny. A jeśli jej nie znajdziesz, udaj się do garażu po wosk samochodowy, który również zapobiegnie przywieraniu śniegu do powierzchni łopaty podczas odgarniania białego puchu.

Czytaj również: Zapomnij o posypywaniu schodów solą. Jest lepszy sposób na pozbycie się lodu i śniegu                

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki