Reklama
Reklama

Kup w aptece za mniej niż 10 zł. Zamarznięte drzwi w samochodzie przestaną być problemem

Trwające mrozy dają się we znaki kierowcom. Szczególnie gdy rano się spieszymy i łapiemy za klamkę auta, a okazuje się, że uszczelka jest całkowicie zamarznięta. Na szczęście możemy zapobiec temu problemowi, stosując produkt, który dostaniemy w każdej aptece. Podpowiadamy, co kupić oraz jak to stosować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą.

Niedawno pojawiły się pierwsze opady śniegu, a wraz z nimi przymrozki. Są to warunki atmosferyczne, które sprawiają, że musimy zadbać o nasze samochody. Szczególnie gdy często zmagamy się z problemem zamarzających uszczelek. W takim przypadku najlepiej udać się prosto do apteki po tani produkt, który pomoże uporać nam się z tym kłopotem. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak zabezpieczyć auto przed mrozem? Najlepszy produkt znajdziesz w aptece

Chcąc zaoszczędzić nieco czasu, a także zadbać o swoje bezpieczeństwo, musimy odpowiednio przygotować nasz samochód do zimy. Oczywiście poza podstawowymi czynnościami, takimi jak wymiana opon na zimowe, czeka nas wiele innych zadań. Jednym z nich jest wizyta w aptece. Dzięki temu zapobiegniemy częstemu zamarzaniu przestrzeni między drzwiami.

Wystarczy, że kupimy butelkę gliceryny, a problem zniknie. Płyn ten może byś stosowany na każdej kłopotliwej powierzchni auta, między innymi na uszczelkach, ramach bagażnika czy wlewie do baku.

Aplikacja gliceryny nie jest skomplikowana. Przede wszystkim musimy zacząć od oczyszczenia powierzchni z brudu oraz kurzu. Następnie miękką ściereczkę nasączamy odrobiną gliceryny i zaczynamy wmasowywać produkt w uszczelki. Ilość gliceryny musi być taka, aby była ona widoczna przy nakładaniu, ale by cała powierzchnia nie była zbyt obficie polana. Co więcej, podobny efekt uzyskamy, jeżeli zastosujemy wazelinę kosmetyczną czy oliwkę dla dzieci.

Czytaj również: Jak przygotować auto do zimy? Wymiana opon to nie wszystko

Jak odmrozić przednią szybę? Tego błędu nie popełniaj

Zamrożona szyba to także częsty problem i trzeba się nim odpowiednio zająć. Ostatnimi czasy w internecie często można zobaczyć filmiki, na których ludzie, chcąc pozbyć się lodu z przedniej szyby, polewają ją wrzątkiem z czajnika. Jest to bardzo niebezpieczna czynność i całkowicie ją odradzamy, ponieważ w efekcie szkło może pęknąć. Wynika to ze znacznej różnicy temperatur, która sprawia, że materiał nie wytrzymuje napięcia i się rozpada.

Wobec tego najlepiej działać rozsądnie, gdy zobaczymy, że nasza szyba pokryta jest lodem. Zacznijmy od uruchomienia silnika samochodu oraz skierowania nawiewu na przednią szybę. Jeżeli chcemy nieco przyspieszyć cały ten proces, możemy wyposażyć się w preparat w spreju, który roztapia lód w kilka sekund. Dostępny jest on na każdej stacji benzynowej i wielu sklepach. Zazwyczaj kosztuje około 20 zł, a jest bardzo skuteczny, ponieważ nawet cienka warstwa produktu pozwala pozbyć się grubej warstwy lodu. Preparat może być używany nie tylko na szybie, ale także i na uszczelkach.

Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki